Наразі в Житомирській області, зокрема на Олевщині, офіційний видобуток бурштину не ведеться. Адже не можливо видобувати копалину, коли держава не затвердила запаси, тобто не підрахувала скільки сонячного каменю знаходиться в надрах Житомирщини. Сьогодні там можливе лише геологічне вивчення – на що й отримали спеціальні дозволи приватні фірми. Про це йдеться у сюжеті каналу СК1.
У Житомирській області сьогодні заборонений видобуток бурштину, оскільки немає офіційних затверджених запасів цієї корисної копалини.Це потрібно з’ясувати за допомогою геологічної розвідки.
«Україна не може зараз видавати спецдозволи на видобування в Житомирській області. Бо в нас немає сьогодні поставлених на баланс запасів, тобто відомостей скільки там є бурштину в надрах. Більше того, в нас і прогнозованого запасу немає по цьому регіону. Відповідно ми нікому не можемо видати спецдозволи на видобування бурштину», – пояснила радник з юридичних питань Держслужби геології та надр України Ірина Супрун.
Тому сьогодні на Житомирщині можлива лише геологічна розвідка.
До слова, одна з приватних фірм отримала три спецдозволи на геологічне вивчення земель з подальшою дослідно-промисловою розробкою надр. Їм виділили понад 5,5 тис. гектарів. Директор фірми «РайтСолюшн» Віктор Коц, розповідає, що геологорозвідка бурштинових покладів на Олевщині триватиме майже 3 роки. Тільки після захисту запасів можлива легальна розробка покладів. Але це вже новий процес отримання спецдозволу, нові погодження, нові перевірки надрокористувача. Наразі «РайтСолюшн» фактично поповнює мінерально-сировинну базу країни, вивчаючи надра Житомирщини.
Відтак за три роки обласні депутати мають вирішити, чи зацікавлені вони у розвитку свого регіону, надаючи право легального видобування або місцевим об’єднанням громади або іншому інвестору.
За матеріалами “СК1”