У Житомирській області за протягом 30 років померли від СНІДу 974 особи, 40 з них – діти. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.
«За період з 1987 року по 1 квітня 2018 року у Житомирській області офіційно зареєстровано 6 тис. 362 ВІЛ-інфікованих особи та 2 тис. 100 осіб, хворих на СНІД. З них 85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку (25-49 років). Померли від СНІДу 974 особи, 40 з них – діти.
Одна з основних причин смертності від СНІДу – пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок – пізня діагностика та призначення адекватного лікування», – йдеться у повідомленні.
Основною руйнівною силою епідемії стало ін’єкційне споживання наркотиків. Поступово ВІЛ із середовища наркоспоживачів почав поширюватися на їхніх статевих партнерів, що призвело до зростання кількості інфікованих вагітних жінок та народжених ними дітей. Особливістю епідемічного процесу в області є збільшення випадків передачі ВІЛ статевим шляхом.
«Дякуючи досягненням сучасної медицини ВІЛ-інфекція перейшла з розряду смертельних в розряд хронічних. Своєчасно почав лікування необхідними ліками та виконуючи вказівки лікарів, ВІЛ-інфіковані можуть жити довго і повноцінно. В країні створена система, яка забезпечує максимальну доступність до консультації та тестуванню на ВІЛ-інфекцію, пройти добровільне тестування, в тому числі анонімно, можливо в любому лікувальному закладі, де є процедурний кабінет», – додали у лабораторному центрі.
До слова, згідно із статистикою, на планеті живе понад 42 мільйонів інфікованих вірусом імунодефіциту людини і щодня ця цифра збільшується на 14-15 тисяч осіб. Більшість ВІЛ-інфікованих – молоді люди віком до 30 років. За останні 25 років від СНІДу померло біля 25 мільйонів осіб.
Нагадаємо, за перші два місяці року померли майже 3,5 тисячі жителів області. А 133 жителі області торік померли від туберкульозу. У Житомирській області на 100 померлих – 58 народжених.