Поліцейські Житомирщини звільнили шістьох людей з трудового рабства. Для тяжкої трудової експлуатації учасники злочинної групи вербували громадян, які перебувають в уразливому стані. Наразі підозрювані затримані. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.
“Поліцейські встановили, що на території Житомирської області діє організована група з шести осіб, які займаються трудовою експлуатацією людей.
Так, учасники організованої групи вербували громадян, які перебувають в уразливому стані, для здійснення найважчих фізичних робіт на території різних районів Житомирської та Київської областей. Зокрема йдеться про утеплення фасаду, зовнішніх та внутрішніх ремонтних робіт, копання траншей під будівництво, криниць, перекриття даху”, – йдеться у повідломленні.
При цьому постраждалі були підконтрольні учасникам злочинної групи. Будь-які спроби залишити місце утримання або навіть висловлення супротиву відразу суворо каралися. Оплату за фактично виконану роботу потерпілі не отримували.
Відтак слідчі поліції Житомирської області спільно з оперативниками територіального підрозділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, затримали фігурантів та звільнили потерпілих.
За результатом слідчих дій з трудового рабства визволено шестеро людей. У результаті обшуків вилучено речові докази злочинної діяльності, зокрема засоби фізичного примусу.
Крім того, під час обшуків вилучено кілька одиниць вогнепальної зброї та гранат.
На даний час фігурантів злочинної діяльності затримали відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. З потерпілими проводяться першочергові слідчі дії. Визначаються їхні потреби для надання кваліфікованої медичної та психологічної допомоги.
Нагадаємо, на Житомирщині: групу осіб підозрюють у торгівлі людьми та їх примусовому утриманні. Установлено, що четверо осіб на території Олевського та Ємільчинського районів організували переховування людей, попередньо їх завербувавши та використовуючи на різних роботах. До того ж, у насильно утримуваних семи осіб були відібрані особисті документи. Утримувалися чоловіки, віком від 20 до 50 років, окремі з них мали інвалідність.