У селищі Городниця, що у Новоград-Волинському районі, археологи знайшли місто часів Київської Русі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров. Саме тут у серпні знайшли скарб часів князів Володимира Великого та Святополка Окаянного.
“АРХЕОЛОГІЧНА СЕНСАЦІЯ! Городницький Скарб не відпускає!!! Археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрій Петраускас, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі! Воно “загубилось” просто в Городниці! Виключно професійний погляд археологів виокремив серед дерев та горбистої місцевості структуру достатньо великого міста. Подальший огляд надав перші результати! Стародавня Городниця мала дві лінії оборони – валів. Окрім того, наші давні фортифікатори створили ескарпи- спеціально підготовлені оборонні круті схили. Серед перших матеріалів- невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи – цегли княжого часу. Отже, перед нами віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви). Щирі вітання всім учасникам експедиції, мешканцям Городниці, та науковій спільноті! Від нині можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років! З цим відкриттям привідкривається і сама історія скарбу!Подяка тим, хто повірив у потрібність експедиції та допоміг!!! Невдовзі буде проведене детальне обстеження граду, а результати будуть опубліковані”, – написав Алфьоров.
Нагадаємо, під Новоградом чоловік знайшов скарб часів князів Володимира Великого та Святополка Окаянного і віддав його владі. Такого в нашій історії не було майже півтора сторіччя – попередній подібний скарб було знайдено 1876 року під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі в Києві