“Тисячі гектарів хвойних насаджень на Житомирщині пошкоджені верхівковим короїдом. У пошуках методів боротьби з короїдом, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Звідси і виникла ідея використовувати запахи в пастках. Минулої весни до цього методу боротьби з і шкідниками лісу вдалилися і лісівники державного підприємства «Народицьке спеціалізоване лісове господарство». Однак, враховуючи те, що цей спосіб боротьби зі шкідником надто дороговартісний, вберегти ліси таким методом, на думку лісопатологів, не є можливим. Приміром, для одного лісництва потрібно щонайменше сотню пасток, а коштує одна пастка з феромоном 30 євро. Проте використовувати пастки для прогнозування появи та кількості шкідників – цілком виправдано. Відтак, в трьох лісництвах: Закусилівському, Заліському та Радчанському, лісівники розмістили феромонні пастки на висоті 3-4 метри від землі по 1-2 шт. на 1 гектарі. Дерева для цього вибирали вже ушкоджені, аби не привабити шкідників до здорових насаджень”, -йдеться у повідомленні.
Нині лісівники ведуть спостереження за термінами льоту комах та масовістю. Через два тижні феромонні пастки буде замінено на інші.
Нагадаємо, на Житомирщині в память про загиблих воїнів-лісівників посадили ліс. Рідкісні види рослин і тварин на Житомирщині зникнуть через жука-короїда.