Протягом останніх днів в області шахраї видурили у громадян більше 230 тис. грн. Про це повідомили у пресслужбі поліції області.
«8 травня до Житомирського райуправління поліції звернувся 24-річний місцевий житель із повідомленням про ошуканство під приводом продажу автомобіля. Заявник розповів, що знайшов на одному із сайтів оголошень інформацію про можливість придбання та доставлення автомобіля з-за кордону. Для цього необхідно було внести значну суму передоплати, втім чоловік на це погодився та переказав на чужий рахунок понад 100 тисяч гривень. Наступного дня «продавець» перестав виходити на зв’язок і заявник зрозумів, що його ошукали», ‒ йдеться у повідомленні.
Від подібної схеми постраждав і бердичівлянин. Щоправда, він переказав лише 14 тис. грн. Однак, як і в попередньому випадку, ані продавця, ані товару ошуканий так і не побачив.
Двоє житомирян 9 травня звернулися до поліції щодо викрадення грошей з їх банківських рахунків. До них зателефонували невідомі, які назвалися працівниками служби безпеки фінансових установ та переконали провести низку дій онлайн та надати певну конфіденційну інформацію. У результаті 58-річна жінка втратила зі свого рахунку 110 тисяч гривень, а 52-річний чоловік – понад 3 тисячі гривень.
У поліції заявили, що відкрили кримінальні провадження за даними фактами. Втім, як повідомляють наші джерела у правоохорнних органах, подібні випадки не закінчують ся практично нічим. Досить рідко вдається встановити шахраїв. Останні часто змінюють номери та досить серйозно ставляться до конспірації. Часто-густо впіймати їх вдається через припущення ними помилки.
Нагадаємо, що правоохоронці розповіли, як в умовах воєнного стану вберегтися від шахраїв. Шахраї розповсюджували фейкові банківські рахунки буцімто для допомоги армії.