На Житомирщині судитимуть посадовця Укртрансбезпеки, який систематично отримував неправомірну вигоду за нездійснення контролю за понаднормові вантажні перевезення. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.
“За даними слідства, працівника відділу державного контролю та нагляду на транспорті Управління Укртрансбезпеки в області систематично отримував неправомірну вигоду від підприємців Рівненщини та Київщини.
«Працював» ділок на автодорозі міжнародного значення Київ-Чоп, що проходить через Новоград-Волинський та Радомишльський райони. Джерелом незаконного власного збагачення обрав вантажні автомобілі, які перевозили щебінь та відсів із кар’єрів, а також великогабаритну техніку.
Відтак за нездійснення габаритно-вагового контролю вантажівок та не складання актів проведення відповідних перевірок на автодорогах загального користування визначив плату – від 500 до 2000 грн”, – йдеться у повідомленні.
Встановлено, що за період із жовтня 2019 по березень 2020 роки посадовець шість разів одержував на свою банківську картку неправомірну вигоду на загальну суму 4 500 грн.
Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене повторно (ч. 3 ст. 368 КК України).
“Досудове розслідування проводив Другий слідчий відділ (з дислокацією у м. Житомирі) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу Управління СБУ в області. Справу розглядатиме Радомишльський районний суд. Житомирська обласна прокуратура забезпечуватиме публічне обвинувачення”, – додали у прокуратурі.
Нагадаємо, чиновника Укртрансбезпеки області затримали за підозрою у отриманні хабарів. Організував корупційну схему головний спеціаліст підрозділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті. За щомісячну винагороду зловмисник гарантував приватним підприємцям кількох регіонів безперешкодний проїзд вантажівок територією області, заздалегідь повідомляв про місця знаходження екіпажів вагового контролю, а також у телефонному режимі вирішував проблемні ситуації з колегами. Вартість місячного «абонементу» становила у середньому 10 тис. грн з кожного автоперевізника. Разовий безперешкодний проїзд коштував 500 грн.