Спеціалісти обласного лабораторного центру впродовж осінньо-зимовий період перевіряли дотримання умов перебування і навчання дітей в навчальних закладах. Це, зокрема, такі параметри мікроклімату, як температура, відносна вологість та швидкість руху повітря. Порушення зареєстрували у девяти районах області. Про це повідомила прес-служба ДП «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
Дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату у навчальних закладах є одним із приорітетних у збереженні та зміцненні стану здоров’я дітей.
“З метою запобігання зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції, спеціалісти відділів та відділень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом опалювального періоду у 552 закладах здійснили 13 тис. 150 досліджень мікроклімату, в тому числі провели 6 тис. вимірів температури повітря, 6 тис. вимірів вологості в приміщеннях та 1 тис. 136 вимірів швидкості руху повітря. За результатами досліджень зареєстрували 231 відхилення температурного режиму, найбільша їх кількість у дошкільних закладах Ружинського району – 33,3 %, Овруцького району – 22,7%, Любарського району – 21 %, Бердичівського району – 19% та у загальноосвітніх школах Бердичівського району – 19 %, Хорошівського району – 17 %. Встановлені 289 випадків відхилень від гігієнічних нормативів за вимірами вологості повітря у дошкільних закладах Любарського району – 36,8 %, Новоград-Волинського району – 19 %, Овруцького району – 15% та в школах Бердичівського району – 41%, Хорошівського району – 17%, Новоград-Волинському – 9,4%. З жовтня 2017 по квітень 2018, у 575 закладах здійснили 8 тис. 607 вимірів штучного освітлення, з яких 948 не відповідали гігієнічним нормативам, що складає 11%. Найбільше відхилень зареєстрували у дошкільних закладах Ружинського району – 89%, Коростенського району – 33,6%, Любарського району – 20 %, Бердичівського району – 15,5. Значні відхилення зареєстрували у загальноосвітніх школах Ружинського району – 48%, Попільнянського району – 44 %, Андрушівського району – 38,8%, Бердичівського району – 36%”, – йдеться у повідомленні.
Про результати моніторингових досліджень проінформували власників та керівників закладів з метою розробки та здійснення заходів з усунення недоліків та попередження інфекційної та соматичної захворюваності серед дітей організованих колективів.
Нагадаємо, у психіатричних інтернатах області підопічних утримують у нелюдських умовах. Нітрати у питній воді та недовкладання продуктів: в області перевірили школи та садочки