Житомирська область стала пілотною для впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів медичних працівників до сімей із дітьми віком від народження до трьох років. Проєкт передбачає практичне застосування нової моделі, оцінку її ефективності та підготовку до подальшого поширення на всю Україну. Про це повідомили у пресслужбі обласної військової адміністрації.
Під час патронажного візиту медсестра не лише оглядатиме дитину, а й зважатиме на психоемоційний стан батьків, умови життя родини, безпеку дитини вдома. За потреби залучатимуться додаткові соціальні чи психологічні служби. Таким чином створюватиметься комплексна система підтримки сімей, де на першому місці – довіра, відкритість і справжня турбота.
Якщо під час звичайного прийому в медзакладі для консультації відводиться близько 15 хвилин, то домашній візит триватиме від години до півтори. Це дає можливість спокійно обговорити з фахівцем усі питання, які хвилюють батьків, і отримати детальні рекомендації.
28 квітня представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом із першою заступницею начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталією Остапченко відвідали одну із родин у Житомирі, яка охоплена новою моделлю патронажних візитів. Під час зустрічі можна було побачити, як довіра і підтримка медиків допомагають родинам впевнено виховувати своїх дітей, знаючи, що вони не залишені сам на сам зі своїми турботами. Особливо це важливо для сімей військовослужбовців, які захищають Україну.
Програму «Турбота з народження вдома» реалізує Міністерство охорони здоров’я України за підтримки UNICEF Ukraine. Завдяки успішному старту на Житомирщині універсально-прогресивна модель була включена до Плану заходів із реалізації Стратегії регіонального розвитку області до 2027 року.
Нова практика стала прикладом втілення принципів безбар’єрності й була презентована на всеукраїнському рівні під час візиту Прем’єр-міністра України до Вінниці у 2023 році. Сьогодні 14 центрів первинної медико-санітарної допомоги в області працюють за новою моделлю, а на базі Житомирського медичного інституту створено перший в Україні Тренінгово-ресурсний центр для навчання медичних працівників і батьків.