На Житомирщині Служба безпеки України задокументувала розкрадання коштів місцевого бюджету, виділених на будівництво сільської амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомила пресгрупа УСБ України в Житомирській області.
“За попередніми даними слідства, у 2018 році Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА оголосив низку тендерів на будівництво 22 сільських амбулаторій з житлом для лікарів у різних районах регіону. Переможцем у торгах на будівництво 9 з них стало приватне будівельне підприємство з Житомира.Співробітники СБ України здійснили перевірку одного із незавершених об’єктів у селі Радомишльського району. На його будівництво з бюджетів різних рівнів заплановано виділити 6,7 мільйона гривень, майже 4,6 з них уже перераховано підряднику. Правоохоронці зафіксували невідповідність обсягів виконаних підрядних робіт, відображених комерсантом у актах, із реально виконаними. До переліку підрядник вніс «виконані» роботи, які взагалі не виконувалися. Також було виявлено свідоме завищення кількості використаних будівельних матеріалів”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, оперативники спецслужби задокументували технологічні порушення під час здійснення будівельних робіт, які можуть вплинути на тривалість та безпечність експлуатації об’єкта.
Призначена у межах досудового розслідування будівельно-технічна експертиза підтвердила, що при будівництві тільки цієї амбулаторії дії підрядника призвели до розтрати майже 1 мільйона бюджетних коштів.
“Керівнику будівельного приватного підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.Тривають будівельно-технічні експертизи на всіх об’єктах будівництва сільських центрів надання первинної медико-санітарної допомоги на Житомирщині. Перевіряється причетність до протиправної діяльності посадових осіб, до чиїх обов’язків належить контроль за якістю та обсягами виконаних підрядних робіт”, – додали у відомстві.
Документування оборудки проводили співробітники Управління СБ України у Житомирській області спільно зі слідчими ГУ Нацполіції в Житомирській області під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.
Нагадаємо, у тюрмах області прокуратура виявила розкрадання майна, незаконне використання земель та приміщень. У Новограді викрили масштабне розкрадання лісу, який “оформляли” на безхатченків та вивозили до ЄС.