Житомирська область утримує першість в Україні з виробництва молока на одного жителя, це – понад 400 кг. За темпами реалізації на забій худоби і птиці в живій вазі – на ІІ місці у державі. За обсягами виробництва молока посідає ІІІ місце серед інших областей. Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації.
«Нарощування обсягів виробництва молока у поточному році буде здійснюватися за рахунок розвитку великотоварних спеціалізованих підприємств шляхом добудови і реконструкції їхніх потужностей і комплектації високопродуктивним поголів’ям за власні, інвестиційні та кошти Державного бюджету», – йдеться у повідомленні.
Фахівці прогнозують, що виробництво м’ясної продукції збільшиться за рахунок розвитку галузі м’ясного скотарства, відгодівлі скоростиглих м’ясних порід птиці та розвитку свинарства у спеціалізованих підприємствах.
«Виробництво яєць буде нарощуватися за рахунок збільшення поголів’я продуктивної птиці на трьох діючих птахофабриках та відновлення роботи птахофабрики у ПСП «Жовтневе» Попільнянського району, яка у минулому році не працювала», – поінформували в управлінні.
Разом з цим у минулому році в усіх категоріях господарств зменшилася чисельність поголів’я великої рогатої худоби. Зокрема, у населення на 1 березня 2016 року ВРХ на 7,4 тис. голів менше, ніж рік тому, корів – на 4 тис. голів менше.
«На цей показник негативно вплинула як складна цінова ситуація на молоко від населення, так і засуха, внаслідок якої менше заготовлено кормів», – пояснили спеціалісти.
Однак уже за два місяці нинішнього року вдалося покращити ситуацію у цій категорії господарств. З початку 2016 року чисельність поголів’я великої рогатої худоби у населення зросла на 6,7 тис. голів, поголів’я корів збільшено на 300 голів.