У ході планової перевірки КП «Житомирводоканал» фахівці управління Держпраці зафіксували 85 суттєвих технічних порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю співробітників. Про це повідомила прес-служба управління.
«Зокрема, перевірили стан дотримання законодавства з охорони праці і промислової безпеки у комунальному підприємстві. В результаті планової перевірки фахівці зафіксували 85 суттєвих технічних порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю співробітників. Зокрема, деяких працівників підприємства допускають до виконання робіт без проходження попереднього медичного огляду, відповідного навчання і перевірки знань з охорони праці. Відсутня низка необхідних документів дозвільного характеру, серед якої дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Не проведені технічні огляди обладнання розміщенного в каналізаційно-насосній станції, відсутні протоколи високовольтних випробувань транформаторних підстанцій та проведення випробувань опору ізоляції кабелів напругою вище 1000 В. Підприємством не оформлено і не зареєстровано декларацію відповідності матеріально-технічної бази умовам виконання робіт підвищеної небезпеки, тобто немає підтвердження, що працівники водоканалу під час виконання своїх обов’язків не ризикують власним життям та здоров’ям», – йдеться у повідомленні.
Крім того, працівники, які виконують роботи в колодязях, не укомплектовані достатньою кількістю засобів індивідуального захисту у відповідності до «Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць».
До того ж, відсутні протигази, які передбачені для виконання робіт під час виникнення аварії, та просрочений термін експлуатації ізолюючих протигазів. Також на підприємстві виявили порушення деяких пунктів Правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями, Правил охорони праці на автомобільному транспорті, а також Правил техніки безпеки та промислової санітарії при експлуатації нафтобаз і автозаправних станцій. За результатами контрольного заходу, керівнику видано обов’язковий до виконання припис, попереджено про необхідність негайної зупинки експлуатації устаткування підвищеної небезпеки і виконання робіт підвищеної небезпеки.
«Управлінням Держпраці у Житомирській області направлено адміністративний позов до суду щодо заборони експлуатації каналізаційно-насосної станції, 10 трансформаторних підстанцій, 48 транформаторів, автомобільного крану, газобалонного обладнання, встановленого на автомобілях підприємства, 9 одиниць ручного інструменту, зварювального напіватомату, вантажопідіймальних механізмів і електродвигунів, електрозварювального апарату, автозаправної станції, а також відсторонення від роботи працівників каналізаційно насосної станції, що користуються вантажопідіймальними механізмами та працівників хімлабораторії», – додали в управлінні.
Нагадаємо, що прокуратура зобов’язала «Житомирводоканал» повернути автомобіль «BMW», придбаний підприємством у родича працівниці. Директор підприємства засекретив інформацію, за чиї гроші їздив у Ізраїль.