Під час чергового дня офіційного візиту делегації Житомирської області в штат Індіана керівники ОВА говорили з американськими колегами про розвиток академічного співробітництва між навчальними закладами. Про це повідомили у прес-службі обласної військової адміністрації.
«Нинішні студенти та їх викладачі – це наше майбутнє. Це люди які будуватимуть нашу країну після досягнення Перемоги. Саме тому дуже важливо, щоб вони мали можливість дізнаватися про життя одне одного не із заголовків новин, а через особисте спілкування, обмін досвідом, розробку спільних проєктів та проведення досліджень», — підкреслив Віталій Бунечко.
На факультеті глобальних та міжнародних відносин Університету Індіани в Блумінгтоні мали можливість поспілкуватися про подальшу співпрацю з житомирськими вишами. Приємно, що вже зараз в університеті впроваджено українські студії, де студенти мають можливість вивчати в рамках своєї головної спеціалізації різні складові становлення та сучасного життя України. Для цього їм дуже корисною буде співпраця з їх українськими колегами.
Також під час робочої поїздки до університету учасники делегації Житомирської області мали унікальну можливість поспілкуватися зі слухачами курсу української мови в одному з найкращих університетів США. За словами викладачів, інтерес до вивчення української в їх закладі зростає. В цьому безпосередньо можна переконатися в навчальній аудиторії, де українці зі Сходу нашої країни, що рятувалися від війни у США, вивчають українську поряд з представниками різних штатів.
Відвідали також ще один навчальний заклад – коледж Святої Марії, де навчається понад 6500 студентів. Він вже має партнерські відносини зі Звягельським медичним коледжем. Разом з керівниками обох закладів обговорили перспективи співпраці у напрямках навчання медсестер, психологів, соціальних працівників. Ознайомились також з унікальним досвідом іпотерапії. У коледжі Святої Марії є унікальна інфраструктура, яка дозволяє працювати з кіньми у різних напрямках, зокрема й для зняття стресів, викликаних різними факторами.
Фінальним акордом цієї зустрічі став яскравий виступ академічної хорової капели “Орея” з Житомирщини, учасники якої заспівали для студентів та викладачів університету класичні народні та популярні сучасні пісні. Щире захоплення в очах слухачів та бурхливі оплески, навіть найменших слухачів є гарним свідченням того, що наші артисти змогли дістатися до душі американської аудиторії.
На завершення провели зустріч з мером міста Терра Хот, військовим офіцером, на якій запропонували поєднати партнерськими стосунками цей муніципалітет та ще одну громаду Житомирщини. Передали представникам міста проєкт відповідного меморандуму.