Рік, що минає, запам’ятався жителям Житомирської області яскравими масовими розважально-пізнавальними заходами. Пропонуємо згадати 10 найвражаючих свят Житомира та районних центрів.
У серпні Житомир зустрічав гостей на триденному Міжнародному мистецькому фестивалі «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука. У міському парку культури та відпочинку діяли виставки, ярмарки, книжкова алея. На головній сцені літнього театру відбувся конкурс у трьох номінаціях «Виконавець естрадної пісні», «Авторська пісня та співана поезія», «Конферансье».
У селі Немиринцях Ружинського району 7 липня відбувся Всеукраїнський фестиваль «Купальські роси». На свято приїхали більше 100 делегатів з Донецької області. Фестиваль відновив свою діяльність задля підтримки національного духу українців. Учасники та гості свята могли взяти участь у традиційних українських забавах – купанні, боротьбі на саморобних шаблях, навчанні володіти шкіряним батогом. У місцевих та приїжджих майстрів народної творчості можна було придбати сувеніри.
Фестиваль етнічного та стилізованого одягу «Аристократична Україна» відбувся на території історичного центру замку-музею «Радомисль» 30 липня. У показі одягу взяли участь моделі з народу. На захід для участі у показі запросили дружин загиблих в зоні АТО захисників. На фестивалі була можливість допомогти й дітям, чиї батько чи матір загинули на Сході країни.
Під час свята «Маківка літа» у селищі Городниці Новоград-Волинського району зібрали майже 10 тисяч гривень на лікування хворого хлопчика. Свої світлиці представили 26 сільських рад та одна селищна. Гості свята могли спробувати страви, які представляла кожна громада.
У жовтні перший виїзний фестиваль «У пошуках Made in Ukraine» відбувся в Житомирі на Новому бульварі. Свої товари до міста привезли 80 виробників. На фестивалі можна було придбати одяг, взуття, косметику і парфумерію, побутову хімію, дитячі товари, текстиль, посуд, продукти харчування та напої вітчизняного виробництва.
У центральному парку Коростеня 10 вересня відбувся VІІІ Міжнародний фестиваль дерунів, під час якого пройшов аукціон з продажу костюма міського голови. Кошти, зібрані під час аукціону та «дерунярської» лотереї, передали 13-му окремому десантно-штурмовому батальйону.
На фестивалі «Свято українського коня» 24 вересня на території Житомирського національного агроекологічного університету збирали гроші на будівництво іподрому для проведення занять з іпотерапії.
У день заснування міста Овруча відбувся фестиваль «Поліська пані Картопелька». Овручани пригощали усіх бажаючих різноманітними стравами з картоплі.
У Житомирському державному університеті імені Івана Франка 22 листопада відбувся щорічний фестиваль студентської творчості «Листопад- fest», який заснував викладач університету, заслужений працівник культури України та міста Житомира Володимир Шинкарук. На заході збирали кошти для лікування хворої студентки.
В останню суботу літа у селі Стремигороді Коростенського району пройшов Всеукраїнський фестиваль льону. Гості заходу мали змогу скуштувати традиційні страви з льону, подивитись на феєричні акробатичні трюки козаків на конях, насолодитись музикою від сучасних українських гуртів та показом колекції дизайнерського одягу з льону.
Нагадаємо, у Малині назвали найважливіші для міста події року, що минає. В обласному центрі Різдво святкуватимуть 25 грудня та 7 січня. 250 пацієнтів дитячої міської лікарні привітали з новорічними святами солодощами.