Наразі у відділенні онкогематології розгорнуто 10 онкологічних та 15 гематологічних ліжок. Протягом року тут лікуються більше 600 дітей віком від 0 до 18 років.
«Найбільше виявляється онкогематологічних захворювань у дітей віком 3-6 років, що особливо характерно для лейкозів, та після 14 років – у підлітковому віці. У нашому відділенні лікується уся онкологія: захворювання крові, пухлини нирок, печінки, головного мозку тощо. На першому місці – лейкози, на другому – пухлини головного мозку, потім – пухлини нирки, кісток, печінки тощо. Термін лікування лейкозу – два роки, ми спостерігаємо дитину, щоб пересвідчитися, що не розвинувся рецидив, проводимо реабілітаційні заходи. Лікування солідних пухлин, таких як нейробластома, нефробластома, триває до року. Показник одужання від такого найпоширенішого захворювання, як гостра лімфобластна лейкемія, у дітей становить 75%. Взагалі ми намагаємося застосовувати у нашій практиці всі новітні методики лікування дітей з онкопатологією. Багато пролікованих нами дітей виросли здоровими, у них вже є свої сім’ї, свої дітки. Ми усіх їх знаємо та підтримуємо з ними дружні стосунки», – сказала дитячий лікар-гематолог вищої категорії, заслужений лікар України Людмила Чмут, яка очолює онкогематологічне відділення.
Нагадаємо, що захворюваність на рак зростає: в області на обліку понад 30 000 хворих. У 341 жителя Житомирщини торік виявили рак легень.