Комунальне підприємство «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради за час своєї роботи прилаштувало 42 безпритульні тварини. Навесні, у планах, за допомогою спеціальної комп’ютерної програми, підрахувати кількість вуличних собак, що до цього у місті не робили ніколи. Про це розповіла директор центру Олександра Мельник.
«Волонтери з Дрогобича Львівської області розробили програму, яка допомагає підраховувати безпритульних тварин. Схема проста – програма завантажується на андроїд, місто ділиться на сектори, за якими закріплюються волонтери. У один день волонтери виходять зі смартфонами і фотографують тварин, додають короткий опис. Всі дані відсилаються одразу на базовий комп’ютер центру», – розповіла вона.
За словами директора центру, тварин також будуть “чіпувати”, щоб їх переміщення можна було легше відслідковувати.
Зараз у центрі на утримані знаходиться 21 тварина.
«Скажу чесно, що з бажаючих прилаштувати собаку черга не стоїть. Всі хочуть брати породистих тварин і безкоштовно. Але собака без породи не гірша за породисту. Ми плануємо провести виставку наших собак, щоб люди мали змогу їх побачити і забрати. Але мушу сказати, що, на жаль, 60% наших утриманців – це колишні хазяйські, хворі тварини, яких просто викинули на вулицю. Є й тварини, які потрапили у ДТП і фізично залишилися інвалідами. Цікаво, що ці покалічені тварини служать хорошим прикладом для людей. Залишившись без ока чи лапки, вони продовжують радіти життю. В них немає депресії», – додала Олександра Мельник
Зараз у центр ми можемо взяти тварину, яку волонтер пролікував і зобов’язується взяти над нею опіку, тобто відвідувати, вигулювати, привозити смаколики.
«З досвіду скажу, що не господарі обирають собі собаку, а собака їх. І бувають різні історії – не хоче підходити і все. Або ні до кого не підходила, а тут – вибігла. Були випадки, що тварину тільки підібрали – одразу й прилаштували. Але є й собаки з особливим характером, як от Рей – чорний російський тер’єр. Його знайшли у каналізаційному люці. Витягали рятувальники. Він вже був ослаблений, шерсть скуйовджена. Кінолог сказав, що пса, ймовірно, били чи ображали, бо має місце й психологічна травма», – розповіла Олександра.
Зараз Рей знаходиться в Центрі і чекає свого господаря.
А білу «дворняжку» Кіру вже два рази повертали назад після прилаштування. На думку Олександри, хазяї просто не усвідомили відповідальності, тому що брали її ще цуценям.
«Ми намагаємося перевіряти усі сім’ї, яким віддаємо тварин. По можливості перевіряємо умови їх утримання. Якщо прилаштована тварина знаходиться за межами міста, то вимагаємо щомісяця фотозвіт», – додала директор центру.
На базі комунального підприємства планують розгорнути активну діяльність ветеринарної клініки. Нині ліцензія на цей вид послуг у процесі оформлення. Додатково – послуги каністерапії та фото з тваринами.
Нагадаємо, п’ятеро у човні, не рахуючи собаки, у Малині почали відтворювати водний шлях древлян. Найлюдяніші собаки – на вулицях Житомира. Житомирські прикордонні собаки побували в АТО.