У Новограді-Волинському на підприємстві «Ековудс», яке займається виготовлення паркету та паливних брикетів, 10 грудня стався нещасний випадок з сортувальницею. Жінка отримала тяжкі травми лівої кисті та передпліччя. Це вже другий подібний випадок на підприємстві протягом року. Про це повідомила прес-служба управління Держпраці у Житомирській області.
«Під час своєї робочої зміни сортувальниця матеріалів та виробів із деревини ТОВ «Ековудс» приступила до очищення стрічкового транспортера від залишків паркетної заготовки. В процесі прибирання рука потерпілої потрапила в небезпечну зону обертання рухомих частин ланцюгового приводу транспортеру, необладнану захисним огородженням. Сортувальниця отримала тяжкі травми лівої кисті та передпліччя», – йдеться у повідомленні.
Комісія управління Держпраці області, яка проводила розслідування, дійшла до висновку, що нещасний випадок стався під час виконання потерпілою трудових обов’язків та пов’язаний з виробництвом. А також встановила причини, які призвели до трагедії. Зокрема, це незадовільний технічний стан засобів виробництва та невиконання посадових обов’язків і вимог інструкцій з охорони праці.
«Стрічковий транспортер для передавання з одного місця в інше місце паркетних заготовок не обладнано огородженням, що запобігає падінню предметів, які транспортуються, а небезпечна зона ланцюгової передачі лінії подачі паркетних заготовок на момент настання нещасного випадку не була обладнана захисним огородженням, яке б запобігало контакту працівника з рухомими частинами», – пояснили у прес-службі відомства.
Фахівці управління встановили, що окремі працівники ТОВ «Ековудс» не пройшли навчання та перевірку знань правил з охорони праці в деревообробній промисловості, але їх допускають до виконання робіт. Крім того, на підприємстві знайшли ще цілий ряд порушень:
«Не призначено особу, відповідальну за безпечну експлуатацію деревообробного обладнання. Під час виконання робіт у вихідні дні – в виробничих бригадах відсутні особи, відповідальні за стан охорони праці та безпечне виконання робіт. Небезпечні зони виробничого процесу не позначені знаками безпеки. А також не всі працівники перед прийняттям на роботу проходять попередній медичний огляд».
Варто зазначити, що це вже другий нещасний випадок на даному підприємстві у 2016 році. Попередній стався 10 травня і під час нього працівник ТОВ «Ековудс» отримав тяжкі травми лівої ноги, внаслідок потрапляння її в шнек, який перебував у робочому стані та не був оснащений захисним огородженням.
Нагадаємо, у серпні під Малином накрили незаконне виробництво деревного вугілля та вилучили 22,3 тонни продукції. На «Житомирському бронетанковому заводі» освоюють виробництво БТР-4. Попри заборону підприємство продовжувало видобували граніт габро у Коростишівському районі.