У сховищі Державного архіву в Житомирській області зберігаються три, офіційно визнаних на державному рівні, унікальних документи 16-17 століття. Про це розповів новий директор архіву Ігор Слобожан, – інформує прес-служба облдержадміністрації. Ці документи щорічно страхуються і не видаються нікому.
«По-перше, Архів Житомирської області має один з найбільших дореволюційних фондів. Уявіть лише, що у нашому архіві зберігаються фрагменти сувоїв Тори, за якими проводяться богослужіння в Синагогах, і один з найчисельніших в Україні фонд Волинського дворянського депутатського зібрання, за яким можна дослідити історії не одного десятка родин. По-друге, у нас є три, офіційно визнаних на державному рівні, унікальних документи 16-17 століття», – розповів Слобожан.
Отож, з півтора мільйонів документів в обласному архіві є три наступні унікальні, це: Привілей короля Сигізмунда ІІІ від 6 березня 1608 року; Лист Великого князя Литовського Сигізмунда-Августа від 11 червня 1561 року; Лист короля Стефана Баторія від 14 листопада 1582 року.
За словами директора архіву, ці унікальні документи щорічно страхуються, зберігаються в окремому сховищі і не видаються нікому, навіть працівникам архіву. Той, хто бажає з ними ознайомитися може віднайти відскановані копії на веб-порталі Архіви України.
Нагадаємо, Житомирщина віддасть безоплатно 83 фільмокопії у кіноархів центру Олександра Довженка. У Держархіві області торік розсекретили 698 документів. Стало відомо, що зберігають у закритих сховищах Житомирського архіву.