Житомирська обласна рада дозволила видобуток ільменіту та цирконію компаніям «ДБР-3» та «АБВ-4». Дані фірми зареєстровані у Києві. Їхніми засновниками є одні й ті ж самі особи. Однак депутат Дмитро Кропачов вважає, що згадані підприємства є «прокладками». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«На сайті обласної ради було розміщено два рішення про погодження: №522 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПП «ДБР-3» та №523 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «АБВ-4».
Це перший та тривожний дзвіночок. Протягнуто погодження видобутку ільменіту та цирконію маніпуляцією голосуванням, нехтуючи регламентом та заявами депутатів про відкликання голосів, коли депутати з’ясували, що вони голосували не за розданий проект рішення, а за внесений спонтанно, «з голосу», – стверджує Дмитро Кропачов.
За 20 днів, як того і вимагає регуляторна процедура, за словами депутата, проект рішення був розміщений на сайті Житомирської обласної ради. Однак у документі йшлося про відмову у погодженні спеціальних дозволів. На голосування ж голова облради поставив питання про погодження.
«Голова ради самовільно розділив один проект рішення на кілька, щоб провести дану маніпуляцію та протягнути погодження на видобуток ільменіту та цирконію. Іншого слова ніж ганьба, підібрати не можливо!», – переконаний Дмитро Кропачов.
Категорично проти надання дозволу висловилися і жителі Народицького району, на території якого і планується видобуток.
Засновниками ПП «ДБР-3» та ТОВ «АБВ-4» є троє жителів столиці та району і один чернівчанин. Вони ж є у складі засновників інших компаній. Відтак, ТОВ «Будівельна проектно-монтажна компанія», де бенефіціаріями є згадані особи, у 2006 року стала фігурантом земельного скандалу у Макарові Київської області. Інформація про це міститься у відкритому доступі.
Нагадаємо, що обласна рада відмовила одіозному Дмитру Фірташу у видобутку корисних копалин на Житомирщині. 4 га землі з родовищами бурштину у Ємільчинському районі повернули державі.