Обвалилася одна із стін житомирської гімназії №3

У Житомирі зруйнувалося одне із приміщень гімназії №3. Обвалилася стіна старого корпусу, який був збудований ще наприкінці 19 століття. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив журналіст Віктор Радчук. За його словами, руйнація була очікуваною, і щастя, що школа розвалилася вже після завершення занять.

«Однак тепер постає надзвичайно складне завдання – як відновити роботу навчального закладу до 1 вересня 2016 року. Поки що жодних відомостей із кабінетів міськради. Можливо там знають варіант облаштування врегулювання ситуації навколо відновлювальних робіт у гімназії, яка знаходиться у самісінькому центрі міста. Вирішувати та діяти треба дуже швидко і оперативно – кожен погожий літній чи осінній день може стати у нагоді будівельникам – реставраторам. Не варто забувати про те, що у школі навчається тисяча дітей, працює сотня педагогів та кілька десятків працівників обслуговуючого персоналу. Ліквідувати гімназію і забути про дітей, батьків та педагогів – не вдасться. Хоча зрозуміло,що варіант консервації ситуації кимось може розглядатися як можливий. Адже гімназія та майданчик навколо є чудовим місцем для потенційного інвестора. І ніякий рельєв та складна геологія на заваді не стануть. Але головне зараз – зберегти і відновити роботу гімназії. Найстаршої за віком і досить славетної за ліком тих осіб, які тут навчались чи працювали», – написав Радчук.

стіна 3 (2)

Офіційно міська рада мовчить. Але заступник міського голови Матвій Хренов у вже згаданій соціальній мережі, на своїй сторінці, спробував пояснити ситуацію і констатував: будівля аварійна та несе загрозу життю дітей.

«Запланували цього літа капітальний ремонт старого корпуса міської гімназії #3. Однак завдяки тому, що підрядна організація ТОВ Зодчество підійшла до питання кваліфіковано, вдалося уникнути нераціональних витрат. Як з’ясувалося після експертних оцінок, їх робили декілька експертів, будівля аварійна та несе загрозу життю дітей. Тріщину в несучій стіні виявили після зняття слою штукатурки, перед тим, як робити капітальний ремонт однієї зі стін. Створили велику робочу групу, залучивши спеціалістів-будівельників міста та області. Прийняли рішення про відділення нового та стосовно корупусу, про необхідність зносу приміщення та будівництво нового. Ця будівля “старої” школи, де розміщався харчоблок і 8 кабінетів і якій уже понад 150 років. На щастя, проблему виявили вчасно і діти не постраждали, бо одного дня будівля завалилася б сама. Підрядники вірно оцінили ситуацію і підняли питання», – написав заступник міського голови.

Детальніше читайте на нашому сайті згодом.

Нагадаємо, більше двох десятків житомирських будинків визнані аварійними. Майже всі вони були побудовані більше, ніж 100 років тому.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *