Деяким працівникам психоневрологічного інтернату платили завищену зарплату, списували продукти харчування, а гроші витрачали не на поліпшення умов проживання підопічних, а на інші потреби. В інтернеті виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на понад півмільйона. Про це повідомила прес-служба управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.
«Під час ревізії фінансово-господарської діяльності Радомишльського психоневрологічного інтернату за період з 01.01.2010 по 30.09.2017 фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 676 тис. грн», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, аудитори виявили, що окремим працівникам інтернату, які фактично не обслуговували хворих, зарплату виплачували за підвищеними на 25 % посадовими окладами з огляду на шкідливі й важкі умови праці. Через це разом із нарахуваннями зайво витратили 270 тис. грн.
Крім того, 136 тис. бюджетних гривень із порушенням законодавства використали на виплату заробітної плати в завищених розмірах за фактично не відпрацьований час, на зайві доплати до мінімальної заробітної плати та матеріальних допомог без погодження з органом управління.
Також аудитори встановили, що отримані від органів Пенсійного фонду України та соціального захисту населення кошти частково використано не на поліпшення умов проживання підопічних інтернату, як це передбачено законодавством, а на інші потреби інтернату. Сума цього порушення становила майже 150 тис. грн.
Виявлені порушення і під час списання продуктів харчування (яйця, картопля, сік, молоко, кисломолочні продукти та свіжі фрукти), яких понаднормово списано на понад 73 тис. грн.
«Серед інших виявлених порушень: оплата комунальних послуг за завищеними тарифами, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, безпідставне списання пального, недостача товарно-матеріальних цінностей. Це призвело до втрат на майже 47 тис. грн», – додали у прес-службі.
За недотримання законодавства з фінансових питань п’ятьох посадових осіб інтернату притягнули до адміністративної відповідальності, за порушення законодавства про закупівлі на трьох посадових осіб склали протоколи про адміністративне правопорушення.
Керівництву інтернату направили обов’язкові вимоги щодо усунення виявлених порушень. До установи застосували попередження щодо усунення порушення бюджетного законодавства та зупинення операцій із бюджетними коштами. Про результати ревізії поінформували прокуратуру Житомирської області.
Нагадаємо, у психіатричних інтернатах області підопічних утримують у нелюдських умовах: катування, примусова ізоляція, жорстоке поводження. Директор інтернату влаштував сина своїм заступником, а через 4 дні відправив його у декрет.