ОГО! В області існує 117 місць поховань трупів тварин, які загинули від сибірки

За інформацією головного управління Держпродспоживслужби, на території Житомирської області наявно 117 місць поховань трупів тварин, які загинули від сибірки. Про це «Вголос.zt»повідомив заступник начальника головного управління Ігор Волківський.

Загалом на території області нараховується 73 худобомогильники та 7 біотермічних ям. А 335 таких об’єктів за останні п’ять років закрили.

За словами Волківського, дозволяється використання території закритих худобомогильників табіотермічних ям не раніше ніж через 25 років після останньогозахоронення. Але за умови, що на них небуло здійснено захоронення трупівтварин, які загинули від сибірки, сказу, трихінельозу, емкару, сапу та іншихособливо небезпечних інфекційних хвороб тварин невстановленої етіології.

«Відповідно до Каталогу Українського науково-дослідного ветеринарного інституту 1983 року видання № 000005 на території Житомирської області наявно 117 місць поховань трупів тварин, які загинули від сибірки», – пояснивВолківський.

Варто зауважити, що у 2012 році на території Житомирської області нараховувалось 415 худобомогильників та біотермічних ям. Але протягом п’яти років було  виведено із експлуатації 335 таких обʹєктів.

«Станом на 1 січня 2017 року в області наявно 73 худобомогильники та 7 біотермічних ям, зокрема: в Андрушівському – 3, Бердичівському – 2, Любарському – 16, Попільнянському – 2, Ружинському – 7, Чуднівському – 7 (біотермічні ями), Романівському – 5, Коростишівському – 1, Черняхівському – 5, Баранівському – 1, Хорошівському – 3, Ємільчинському – 2, Коростенському – 5, Лугинському – 1, Малинському – 6, Народицькому – 1, Овруцькому – 5, Олевському – 2, Пулинському – 2, Брусилівському – 2 районах. Усі діючі худобомогильники і біотермічні ями зареєстровані за місцем їхрозташування управліннями Держпродспоживслужби в районах, на них оформлено ветеринарно-санітарні картки. Дані місця поховання трупів тварин не відповідають вимогам Правилоблаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників табіотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах Українита здебільшого розташовані на землях райдержадміністрацій», – розповів заступник начальника головного управління.

Місця поховань трупів тварин, які загинули від сибірки на території Житомирської області


До слова, на території Житомирської області працюють 41 м’ясопереробне та 8 рибопереробних підприємств, які заключили договори наутилізацію відходів тваринного походження із підприємствами, що входятьдо складу Державного концерну “Укрветсанзавод” зокрема: Тульчинським,Сквирським, Костопільським, Шепетівським ветсанзаводами.Цікаво, що улаштування нових худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України забороняється. Фактів утворення нових несанкціонованих худобомогильників за період 2010-2017 років на території Житомирської області не зафіксовано.

Нагадаємо, житомирський центр захисту тварин відловлюватиме собак у Малині. Майже 9 тисяч великої рогатої худоби щепили від сказу в Новоград-Волинському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *