Безкоштовні медичні послуги для учасників АТО отримати на практиці не так легко. Про це розповів учасник бойових дій Олександр Крижанівський, який пересвідчився у цьому на власному досвіді. За словами бійця, у Житомирському обласному стоматологічному об’єднанні йому відмовили без вагомих причин у завчасно запланованому візиті до лікаря.
«Я приїхав до Житомира із Овруцького району. За день до приїзду зателефонував до реєстратури і записався на прийом, але не вказав, що учасник АТО. Мені треба було просто поставити пломбу, тож не важливо до якого лікаря я потраплю. Запропонували декілька вільних місць з восьмої до десятої години ранку. Коли ж наступного дня я прийшов і показав посвідчення, мені сказали: «Ну ви розумієте, немає до кого. Вам треба до лікаря, у якого ви лікувалися, він буде у понеділок». Але я ж не проживаю тут постійно і приїхав сюди саме сьогодні, бо заздалегідь записався на прийом!», – розповів Олександр.
Через те що, за обласною програмою боєць має право отримати такого виду допомогу у двох житомирських закладах, цього ж дня молодий чоловік без особливих проблем отримав потрібну послугу в Житомирській стоматологічні поліклініці № 1.
Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статею 12 передбачений певний перелік пільг до яких входить першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, зокрема, і стоматологічного профілю.
Чому виникла така неузгодженість у наданні пільг? Журналісти «Вголос.zt» найперше спробували з’ясувати у працівниць реєстратури.
За їх словами, кожен атовець отримує послуги за першим же зверненням.
«Ми реєструємо кожного учасника АТО. В нас є спеціальний журнал і на сьогодні вже звернулися 1132 воїна. До кожного лікаря записуємо їх по черзі. Ми не можемо запросити багато атовців до одного спеціаліста одразу, адже ж лікарям треба також виконати свій план», – розповіла працівниця реєстратури Любов Вівдіч.
За словами медсестер, чоловік мав ще у телефонній розмові зазначити, що він учасник бойових дій. Спеціаліст, який вів його раніше, перебував у відпустці, а усі «безкоштовні» місця до інших лікарів – вже зайняті. Тож необхідно прийти наступного дня. Додали також, якщо у хворого буде кризова ситуація – біль чи запалення – допомогу йому нададуть негайно.
Головний лікар установи Всеволод Солдатов сказав, що затримки від облради у фінансуванні атовців немає. Тобто проблема, яка виникла, пов’язана виключно з документною тяганиною.
«Пацієнт має право обрати будь якого лікаря, якщо до нього немає черги, але легше, коли хворого вестиме один і той самий спеціаліст, щоб не виникло плутанини. Все через документацію, яка збирається і подається на компенсацію», – прокоментував головний лікар.
Однак, у розмові з працівницями перед журналістами, зазначив, що відмовляти атовцю не було крайньої необхідності.
Нагадаємо, у червні атовці перекрили трасу під Житомиром. У Житомирі шукають атовців, які потребують покращення житлових умов. Не всі діти учасників бойових дій можуть навчатися безкоштовно у житомирських вузах.