У читальному залі Житомирської обласної дитячої бібліотеки майстрині обласної мистецько-культурної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся» навчали плести янголів, павуків та колективного дідуха.
«На сьогоднішньому майстер-класі «Радість дідуха» ми навчаємо всіх бажаючих виготовляти вироби із соломи, які ще колись виготовляли наші предки. Дідух – символ поваги до предків. Він повинен бути на трьох «ногах», перепоясаний, як символ чоловічого роду, з ложкою між гілок – символ ситості. Для виготовлення дідуха бралися колоски різних злаків – жита, пшениці, вівса, ячменю, коробочки льону, як знак добробуту, та мак – для відлякування нечистих сил», – розповіла голова спілки народних майстрів Анна Івченко.
За словами Анни Івченко, павуки – це прадавня енергетична конструкція, український варіант західного «ловця снів». Їх чіпляли над колискою, щоб розвіювали негативну енергію у простір. Робилися й спеціальні павуки на свята. Вважалося у ньому збираються душі померлих родичів. Такі павуки після зимових свят спалювалися.
Діти вчилися плести павуків із пластикових трубочок.
За словами майстрині-соломкарки Алли Лєбєдєвої, це – найлегший матеріал для навчання.
«Солому перед плетенням потрібно п’ять годин потримати у гарячій воді, щоб вона стала еластичною», – розказала майстриня.
Нагадаємо, військовослужбовець отримала подяку від Міністра молоді та спорту. Анжеліка Рудницька представила у Житомирі виставку вишитих картин. У фестивалі «Аристократична Україна» взяли участь моделі з народу.