Житомирянин звернувся до поліції із заявою про шахрайство. У травні 2023 року він переказав майже 173 тисячі гривень посереднику на придбання автомобіля. Однак натомість так його і не отримав. Про це повідомила пресслужба поліції області.
На оголошення про «дешеві автомобілі з Європи» чоловік натрапив у мережі Інтернет. За вказаними контактами зв’язався із продавцем, який пообіцяв придбати за кордоном транспортний засіб. Він одразу ж запропонував клієнту сплатити передоплату у розмірі 400 доларів США. Пізніше житомирянину запропонували сплатити 172 тисячі 872 гривні за саме авто, яке вже буцімто знайшли. Той без усяких застережень перерахував шахраям і цю суму. Після того зв’язок із «постачальниками авто» зник. А покупця зловмисники заблокували у всіх соцмережах та месенджерах, через які раніше спілкувалися із клієнтом.
Наразі слідчі Житомирського райуправління встановлюють причетного до ошуканства. За скоєне шахрай може отримати до 5 років тюрми.
В той же час поліцейські нагадують прості правила для того, щоб вас не ошукали при купівлі товару в інтернеті.
1. Перед тим, як зробити покупку в інтернет-магазині, замовити послугу, укласти фінансову угоду тощо, перевірте відомості про продавця або постачальника послуг та вивчіть відгуки інших користувачів.
2. Вимагайте надання офіційних документів представника послуг, підтвердження його повноважень та на сам товар, який вам пропонують.
3. Уникайте «занадто привабливих» пропозицій. Якщо товар або послуга, яку вам пропонують, за пропозицією продавця коштує значно нижче ринкової вартості, це може бути шахрайство.
4. У разі вартісних купівель особисто спілкуйтеся з продавцем офлайн, огляньте товар та перевірте справжність документів. За потреби – скористайтеся послугами експертів.