Перевірили воду у колодязях і каптажах: найгірше – у Бердичівському районі

В області 33 % досліджених зразків води з децентралізованих джерел водопостачання не відповідають санітарним вимогам. Усього за сім місяців 2016 року лабораторіями санітарно-гігієнічного профілю області досліджено 2797 проб питної води. Про це повідомила прес-служба Житомирського обласного лабораторного центру.

«Найнижчий відсоток проб води, що не відповідає гігієнічним вимогам за показником вмісту нітратів спостерігається в Брусилівському районі – 6,9 %, найвищий – у Бердичівському – 79 %. Упродовж поточного року лише у Пулинському (раніше – Червоноармійському) районі усі проби води, що досліджувалися на вміст нітратів, відповідали гігієнічним вимогам», – йдеться у повідомленні.

До 20 % досліджених проб, у яких виявлено вміст нітратів, що перевищував гранично допустиму концентрацію, мали Коростишівський, Брусилівський, Хорошівський (раніше – Володарсько-Волинський) райони; до 30 % – Андрушівський, Ємільчинський, Малинський, Ружинський, Новоград-Волинський, Овруцький, Олевський; до 40 % – Попільнянський, Черняхівський, Чуднівський, Народицький; до 50 % – Баранівський, Радомишльський, місто Житомир; до 60 % – Житомирський, Коростенський, Романівський; до 70 % – Любарський; до 80 % – Лугинський, Бердичівський райони.

перевірили_воду

«Упродовж останніх шести років, за даними лабораторних досліджень, в області погіршується якість питної води із децентралізованих джерел  (колодязі, каптажі) за вмістом нітратів. Якщо у воді централізованого водопостачання перевищення вмісту нітратів практично не спостерігається, то у воді децентралізованих джерел відхилення виявляються щороку», – розповіли у прес-службі

Так, у 2011 році відхилення становили 34,58 %; у 2012-му – 34,8 %; у 2013-му – 34,9 %; у 2014-му – 35,8 %; у 2015-му – 36 %. За сім місяців 2016 року – 33,5 %.

Гранично допустима концентрація нітратів у питній воді – 50 мг/дм3.

Нагадаємо, СЕС перевірила 12 громадських колодязів в Олевську. За результатами дослідження, у воді перевищують норму кишкові бактерії та нітрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *