На Житомирщині з початку року спеціалісти ринкового та метрологічного нагляду здійснили 26 перевірок щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів. З них майже на всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю непродовольчими товарами, накладено штрафні санкції за порушення. Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.
«Спеціалісти здійснили 21 виїзну планову перевірку та 5 позапланових перевірок на підставі повідомлення про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик. Проведеними перевірками, у 25-ти суб’єктів господарювання встановлені порушення вимог чинного законодавства. Під час здійснення перевірок характеристик продукції у суб’єктів господарювання, що займаються розповсюдженням продукції, а саме: ігри та іграшки для дітей, дитячий одяг, мийні засоби, лампи побутового використання (електричні лампи розжарення, освітлювальна апаратура), обладнання електронне та електричне, радіобладнення телекомунікаційне кінцеве (термінальне) обладнання, кабельна продукція. Основні види порушень, виявленні при перевірках: не нанесено знак відповідності на продукцію; неналежно нанесено знак відповідності; відсутнє найменування виробника (законного представника) та його місцезнаходження; відсутня інформація про безпечність продукції, тощо», – йдеться у повідомленні.
За результатами перевірок, через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів суб’єктам господарювання видали 81 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами; усунення формальної невідповідності; тимчасової заборони надання продукції на ринку.
«За розповсюдження продукції, що не відповідає вимогам Технічних регламентів до суб’єктів господарювання застосовано штрафні санкції, згідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» на загальну суму 184 тис. 875 грн. та стягнуто до державного бюджету – 168 тис. 725грн», – додали в управлінні.
Нагадаємо, у мерії розповіли, які документи повинен мати інспектор, який прийшов з перевіркою до підприємця. Без попереджень та з відеокамерами в області перевірятимуть якість харчових продуктів.