Міська рада дозволила власникам МАФів долучитися до робочої комісії, яка визначатиме, де підприємцям можна торгувати, а де — ні.
Трьох представників малого та середнього бізнесу включать до групи, яка має рекомендувати сесії Житомирської міської ради внести зміни до комплексної схеми розміщення малих архітектурних форм у місті Житомирі.
Відповідна група з депутатів міської ради, членів виконкому, чиновників мерії та активістів була створена ще взимку цього року. Саме на цю комісію були запрошені представники малого та середнього бізнесу, які обурюються новою комплексною схемою, що її запропонувало управління архітектури та містобудування Житомирської міської ради.
Представників бізнесу обурює заборона на розташування кіосків поблизу торгових центрів та ринків. На одному з останніх засідань міськвиконкому Сергій Сухомлин визнав, що така норма могла бути закладена ще у 2013 році для лобіювання інтересів згаданих суб’єктів.
«Кіоски поблизу ринків та торгових центрів абсолютно нікому не заважають. Я сам нерідко, їдучи до матері, купую хліб у таких кіосках. А з торговими центрами нічого не станеться, якщо поблизу знаходитиметься кіоск. Не збідніють», – вважає член виконкому Житомирської міської ради Руслан Годований.
Зовсім іншу думку має безпосередній автор комплексної схеми, начальник управління архітектури Житомирської міської ради Євгенія Черкасова.
«Свого часу цю норму ввели для того, щоб торгові місця не розросталися по всьому Житомиру. Адже якщо кожен підприємець почне ставити свій кіоск поза межами цих об’єктів — ця територія може розростися до величезних площ», – переконана Євгенія Черкасова.
Тим часом керівники міської ради, схоже, налаштовані на конструктив. Хоч і не пропонують поки що жодних варіантів для підприємців.
«По всіх пунктах запропонованої комплексної схеми можна дискутувати. Але є принципові речі, від яких міська рада відмовлятися не буде. Це, наприклад, звільнення від МАФів центральної частини міста та Старого бульвару», – підсумував перший заступник міського голови Олексій Ясюнецький.
Нагадаємо, що підприємці, які обурені новою комплексною схемою розміщення торгових місць, прийшли на виконком Житомирської міської ради, де їм запропонували долучитися до згаданої групи.