На стінах під’їзду житомирської багатоповерхівки, що по вулиці Бориса Тена, – гори, океан, ракети, українські пейзажі і навіть жінки в стилі ню … Нестандартний інтер’єр з’явився завдяки 69-річному жителю Анатолію Іванчіхіну. Про це пише Ukraine Art News.
Чоловік все життя пропрацював лікарем-стоматологом, але в душі завжди був художником. Теми для майбутніх творів підказують панові Анатолію оточуючі. Кожен сходовий проліт – це окрема тематика. Художник зізнається: все життя він звик чимось займатися, ось і на пенсії не може сидіти без діла. З гордістю демонструє клумби біля будинку, величезних бетонних левів на вході, колони, стилізовані під грецькі, – все зробив сам. Дев’ятиповерхівка, де проживає творчий стоматолог, вже давно стала притчею во язицех у місцевих.
«Починав я з першого поверху, де живу сам. Розмалював стіни пустельними пейзажами, зобразив верблюда. А далі кожен сам собі замовляв, що хоче бачити. Ось для полковника ракетних військ зобразив небо, для сусіда – моряка – море. Поверхом вище у мене ліс. Багато хто просить зобразити море, сонце, пляж, яхти: кажуть, такі пейзажі зігрівають взимку і нагадують про відпустку », – розповів чоловік.
Вчителі місцевих шкіл навіть стали проводити екскурсії для учнів в нетиповий будинок. Так у них проходять уроки малювання. Найцікавіше в розпису Іванчіхіна – він не пропускає жодних дрібниць. Наприклад, трубу замаскує під берізку, а дроти навколо прикрасить саморобними березовими листочками.
Вміє майстер працювати і в стилі «ню». Зараз в парадному у величезних рамах красуються мозаїчні репродукції картин Рубенса «Союз землі і води» або «Смерть Клеопатри». Сусіди кажуть, що до розписних під’їздах вже звикли, і навіть беруть уроки малювання у пенсіонера. А ось чужі, коли потрапляють в під’їзд, – міліціонери або працівники швидкої – дивуються. А у Анатолія Олександровича ще багато різних планів, зокрема розмалювати решта 6 під’їздів свого будинку.
Нагадаємо, у Житомирі презентували художню виставку «…Десь на землі». Головний архітектор Житомира підтвердила, що художню концепцію міста взяли у росіян