Обіцяна міським головою реконструкція тротуарів центральних вулиць міста, схоже, таки буде зроблена в цьому році. Принаймні, про це свідчать темпи, якими підрядники її здійснюють. Однак, якщо про тих, хто здійснює ремонт тротуарів, чимало писали місцеві ЗМІ, інформація про виробника плитки знаходиться “за сімома замками”.
Вихідні дані містяться на стосах плитки, яка вже незабаром ляже під ноги житомирян на пішохідній частині центральних вулиць. Згідно з ними, виробником плитки є ТОВ “Бетон Комплекс”. А плитка, якою мостять тротуар, називається “Сіті”. Дане товариство входить до групи “Ковальська”, яка є, як зазначається на сайті групи, найбільшим виробником бетону та виробів із нього. На сайті компанії також є прайс на тротуарну плитку. Згаданого виду плитки у ньому знайти не вдалося. Ціни, розміщені у каталозі, як ідеться на сайті компанії, актуальні на лютий місяць 2016 року. Тоді середня вартість квадратного метру плитки коштувала від 150 до майже 200 грн. Утім, анонсуючи реконструкцію, міський голова зазначав, що даний вид бетонного виробу буде виготовлений ексклюзивно для Житомира і подібного немає.
Та найцікавіше — далі. У Єдиному реєстрі фізичних та юридичних осіб Міністерства юстиції засновниками ТОВ “Бетон Комплекс” є троє киян — Олександр Пилипенко, Микола Суботенко та Володимир Суруп та ТОВ “Бау капітал”. Згадані особи є також бенефіціаріями компанії. Втім, їхні внески до статутного капіталу не є суттєвими. При майже 22-мільйонному капіталі 21 млн внесло ТОВ “Бау капітал”. Засновниками останньої, згідно реєстру Мін’юсту, є ті ж самі особи і дві кіпрські компанії – “Лідбрук лімітед” та “Едізер дістрібюшн лімітед”. Кінцевий бенефіціарій “Бау капітал” в установчих документах відсутній.
Зауважимо, що 22 серпня редакція “Вголос.zt” направила інформаційний запит міському голові Сергію Сухомлину, щодо походження, вартості та розмірів згаданої “ексклюзивної” плитки. І хоча відповідно до законодавства, міський голова мав надати усю запитувану інформацію протягом п’яти робочих днів, станом на 15 вересня відповідь відсутня. Редакція звернулася зі скаргою у прокуратуру.
Нагадаємо, що офшорна фірма тестя голови ДФС України є підрядником з утеплення освітніх закладів по програмі NEFCO у Житомирі. Вона має отримати 7 млн грн з міського бюджету. Утім Сергій Сухомлин у коментарі нашому журналісту зазначив, що на його думку реєстрація на Кіпрі не є підставою для визнання фірми офшорною. “Наші Ласощі де зареєстровані? У Швейцарії. Виходить, вони теж офшорні?”, – апелював міський голова.