Поліцейські Житомирщини попереджають про шахрайську схему із пропозицією «виплати від міжнародного фонду». Про це повідомили у прес-службі ГУНП області.
Повідомлення із текстом «організація допомагає усім українцям… Потрібно лише зареєструватися на сайті…» надходять у соціальних мережах та месенджерах. Наївні українці переходять за посиланням і в такий спосіб шахраї несанкціоновано отримують доступ до їхніх акаунтів. Зазвичай, кажуть правоохоронці, сповіщення про надання допомоги надходять від рідних, близьких та друзів і здаються такими, які не потребують перевірки.
Жертвою такої схеми стала жителька Радомишльської громади. Їй в одному з месенджерів надійшло повідомлення від знайомої про отримання нею понад 10 тисяч гривень матеріальної допомоги. У тексті співрозмовниця радила і своїй подрузі спробувати зареєструватися та отримати виплати. Тож жінка не замислюючись «залишила заявку» на підозрілому сайті та вказала дані банківської картки.
Одразу після цього їй на мобільний почали надходити дзвінки з різних номерів нібито від працівників фінансової установи з повідомленням про підозрілі операції на її рахунку. Зрозумівши, що вона натрапила на шахраїв, жінка заблокувала картку. Однак було уже пізно. Звернувшись до банка-емітента картки жінка дізналася про спустошення свого рахунку. Вона втратила понад 18 тисяч гривень.
Наразі слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство).
Правоохоронці закликають громадян бути вкрай уважними під час надання інформації онлайн. Зокрема, зверніть увагу: назва чату в месенджері, або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.
Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).
Інформацію про надання гуманітарної допомоги, у тому числі й грошової, пенсійних та соціальних виплат тощо можна дізнаватися на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/) У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або зателефонуйте до поліції. Будьте розсудливими та обережними!