Цьогоріч у теплиці Білокоровицького лісництва державного підприємства «Білокоровицьке лісове господарство» виростили 28 тисяч штук сіянців модрини. Окрім неї, в теплицях лісництва, які займають площу 6 соток, підростає майже півмільйона сіянців сосни. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.
«До цих посівів у нас особлива увага, адже модрину ми вирощуємо вперше. Будемо вводити цю породу в культури, бо натепер маємо велику проблему – соснові насадження масово хворіють, отож мусимо шукати вихід. Щоб заліснити відведені під сосну площі в нашому лісництві, достатньо й п’ятої частини від усього вирощеного. Решту саджанців запропонуємо іншим лісництвам нашого лісгоспу», – розповів лісничий Петро Кучеренко.
Доглядають за сіянцями лісокультурниці Галина Шостак, Олена Мосейчук та Олена Борисюк. Жінки кажуть, що дивитися за ними потрібно як за малими дітьми.
«Пильнуємо, аби і вологи було вдосталь, і сонця, щоб не забур’янились, щоб протягів не було. Найпримхливіші, на наш погляд, туї та блакитні ялини», – пояснили лісокультурниці.
В окремому відділенні – декоративні породи: самшит, туї, ялівець, айва та інші.
«Висадити лісові культури – це святе. А для душі, щоб око милувало, вирощуємо абрикос, черешню, горобину тощо. Знаєте, як це гарно, коли вздовж дороги зацвіте черемха? Це ж казка!» – додав Петро Кучеренко.
Нагадаємо, кращі зразки сосни клонували для Житомирщини на київському підприємстві. Лісгоспи області відправляють за кордон до 30 % деревини.
Автор фото: прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.