У 2017 році власники паїв у Житомирській області отримають 615,7 млн гривень оплати за надання в користування своїх земельних ділянок. Про це повідомила прес-служба ГУ Держгеокадастру у Житомирській області.
«Середній розмір річної орендної плати в області становить 1 099,5 гривень за гектар, що на 21% більше ніж за аналогічний період минулого року. Розмір річної орендної плати за користування землею різниться по районах області. Найвища ставка у Любарському районі – 2 054,9 грн за гектар, найнижча – у Ємільчинському – 193,2 грн за гектар». – йдеться у повідомленні.
Орендарі розраховуються з власниками паїв переважно сільськогосподарською продукцією – 58,2%. Ще 41,1% – грошові виплати. Незначна частина виплат здійснюється у відробітковій формі (0,7%). Загалом аграрії Житомирської області уклали з власниками земельних паїв 200 302 договори оренди на землі загальною площею 560 тисяч гектарів. Переважна кількість укладених угод оренди – це середньострокові договори тривалістю 8-10 років.
До слова, відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Нагадаємо, від 200 гривень до 2 тисяч коштує оренда 1 гектара землі в області. Майже півмільярда гривень жителі області отримали від орендарів за свою землю.