Рішенням суду було повернуто у власність університету «Житомирська політехніка» будівлю центру науково-технічної інформації та інновацій. Про це розповіли у прес-службі прокуратури області.
«У 2015 році приміщення передали на баланс державного університету для створення структурного підрозділу – бізнес-інноваційного центру. Однак фізичні особи організували злочинну оборудку для заволодіння нерухомим майном держави. Вони знали, що ДП «Житомирський ЦНТІ» знаходиться на стадії реорганізації та підробили акт про продаж будівлі на електронних торгах», ‒ розповіли у прокуратурі.
На підставі підробленого документу у лютому 2019 року державний реєстратор незаконно зареєстрував право приватної власності на спірну будівлю за фізичною особою. Невдовзі її продали, а новий власник на підставі акту приймання-передачі у червні 2020 року передав товариству з обмеженою відповідальністю.
Після встановлення факту незаконного вибуття нерухомості з власності держави прокурори пред’явили позов. У судовому порядку вимагали скасувати протиправну реєстрацію права приватної власності.
Упродовж трьох років відповідач не полишав спроб залишити державну двоповерхівку у своєму користуванні.
Справу тричі переглядали суди апеляційної та касаційної інстанцій.
У листопаді 2023 року Верховний Суд прийняв остаточне рішення. Він підтримав позицію, на якій наполягала прокуратура: власником спірного нерухомого майна є саме держава, а тому воно підлягає витребуванню.
За фактом незаконних дій держреєстратора та осіб, які шахрайськими діями заволоділи державним приміщенням, розпочато кримінальні провадження. Наразі матеріали обвинувачення стосовно реєстратора за фактом зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги перебуває на судовому розгляді.