Протестанти, католики та православні хочуть побудувати спільний храм у Житомирі

У вівторок, 12 квітня, на засіданіі постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування прийшли з позаплановим зверненням троє представників церков. Вони просили надати земельну ділянку церкви “Ісуса Христа-Спасителя” під будівництво Храму Архистратига Михайла “Пам’яті загиблих за свободу України” за адресою вул. Селецька, 11.DSC_0065Я перейшов у Київський патріархат, тому зараз оформлюються документи на КП. У мене є документи від Філарета з благословінням, римо-католицького архієпископа Петра теж з благословінням на будівництво храму. Там будуть три зали: один католицький, другий – православний, третій – для виховання дітей патріотизму. Тому що патріоти ніколи не будуть зраджувати, не будуть продавати Україну і будь-яка загарбницька держава буде боятися патріотично налаштованого населення України”, – сказав єпископ церкви “Ісуса Христа-Спасителя”, капелан “Правого Сектора” отець Василь Дехтяренко.

Архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав Української Православної Церкви Київського Патріархату сказав, що спочатку скептично поставився до пропозиції капелана “Правого Сектора”, але потім теж це підтримав.DSC_0084

Спершу до мене прийшов Василь з ідеєю, щоб у Житомирі повстав храм трьох конфесій: протестантської, католицької та православної. Він це представив як виховання пам’яті Небесній Сотні і всіх воїнів АТО. Спочатку я в це не повірив, але він поїхав в Київ і отримав благословення від патріарха. Мене смущало те, що був “Храм Ісуса Христа” євангельської церкви. Але от брат Віктор від воїнів-афганців та АТОшників умовив нас перереєструвати це на Київський патріархат. А там виділиться маленька частина для католиків і маленька частина для протестантів. Я думаю, що це буде дружба між усіма нами, тими, хто разом молилися на Майдані”, – сказав архієпископ Ізяслав.

У зверненні до комісії зазначено, що у храмі будуть три зали: УПЦ КП, римо-католицька та для навчання підлітків та молоді патріотизму.

DSC_0085

Член депутатської комісії Олександр Рибак прокоментував, що виїжджав та дивився ту ділянку. Сказав, що місце дійсно є, але воно якраз біля цвинтаря.

Треба чітко розробити концепцію – яким цей храм буде. Якщо Київського патріархату, то київського, бо ми ж не можемо просто так прийняти рішення. Має бути спільне звернення від конфесій. Можливо, до вас туди приєднаються і греко-католики”, – сказав Рибак.

Архієпископ Ізяслав сказав, що вони зверталися до Святослава, але він відтермінував свою відповідь. Тому чекати на рішення греко-католиків не стали. Але греко-католики, за його словами, можуть молитися і у римо-католиків.

Ми хочемо заслухати й інших батюшек, чи потрібна така церква чи не потрібна. Можна запитати, наприклад, отця Богдана зі Свято-Михайлівського собора”, – сказав голова комісії Микола Янушевича.

DSC_0053

Архієпископа Ізяславу така пропозиція не сподобалась і він наголосив, що отець Богдан знаходиться у його підпорядкуванні і до нього варто звертатися, коли йдеться про Свято-Михайлівський собор.

Пробачте, отець Богдан – мій підлеглий. Він настоятель Свято-Михайлівського храму, то по цьому храму можна його слухати. А якщо по Житомирі, то краще слухати благочинного всіх священників і всіх храмів Житомира”, – сказав архієпископ.

На цю землю вже є кадастровий номер від територіальної громади, всі документи ж були розроблені на церкву “Ісуса Христа-Спасителя”. Сесія міської ради має визначити, кому надати цю землю.

Також на комісії зазначили, що на розгляді є ще звернення від католицької церкви, спілки вірменів, спілки азербайджанців, мусульман і невдовзі надійде ще одна заявка від православної церкви на виділення землі для релігійних споруд у Житомирі.

Комісія дійшла згоди, що рішення має бути ідентичним для всіх, тому вирішила відкласти це питання, а також питання інших конфесій на довивчення аж до липня 2016 року, коли затвердять генеральний план Житомира.

На комісії були присутні шестеро, а потім семеро депутатів з одинадцяти.
DSC_0083 DSC_0081 DSC_0074 DSC_0055 DSC_0052 DSC_0051 DSC_0048Нагадаємо, що у центрі Мальованки освятили наріжний камінь під будівництво майбутнього храму. Камінь привезли з Гори Голгофи. Також “Вголос.zt” повідомляв у березні, що у Житомирі можуть відмовити вірменській общині у встановленні пам’ятника на Польовій. З такою пропозицією виступив громадський активіст Юрій Градовський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *