Близько 250 тисяч гривень втратили протягом тижня жителі Житомирського району через шахраїв. Про це повідомили у поліції Житомирського району. Найпоширенішими шахрайськими схемами були так званий «захист» банківських карток від несанкціонованих втручань, передоплата за товари чи послуги в інтернет-мережі та перехід за сумнівними посиланнями для оформлення матеріальної допомоги.
«37–річний чоловік знайшов в одній з соціальних мереж оголошення про продаж автомобіля. Він обговорив з продавцем усі умови покупки й перерахував тому на картку 39 тисяч гривень завдатку нібито для оформлення документів. Однак після цього ні автівки, ні продавця він не побачив», ‒ розповіли у поліції.
Ще одною жертвою шахраїв стала 74–річна житомирянка. Вона повірила в історію з блокуванням її банківської картки та надала псевдопрацівнику фінустанови запитувані конфіденційні відомості. Одразу ж після розмови рахунок пенсіонерки було спустошено. Довірливість обійшлася їй у близько 80 тисяч гривень.
Понад 20 тисяч гривень видурили у житомирян псевдоріелтори. Передоплативши за оренду житла, люди його так і не побачили.
Щоб не потрапити у тенета шахраїв, поліцейські дають кілька порад:
– у жодному разі нікому не передавайте конфіденційні відомості своєї банківської картки. Це стосується також смс-паролів та кодів, які надходять на мобільний номер;
– не переходьте за посиланнями, які надсилають вам в особисті повідомлення для проведення платежів чи реєстрації на отримання соціальної допомоги;
– під час купівлі в інтернет-мережі надавайте перевагу відправленню з післяплатою та користуйтеся послугами перевірених торговельних майданчиків чи продавців з позитивною історією;
– усі види виплат за оренду помешкань здійснюйте лише після оформлення офіційних договорів та особистої зустрічі з власниками чи рієлторами.
Дотримуйтеся цих порад, розкажіть про них своїм рідним та близьким.