Публічність виконавчих органів місцевої влади Житомира з 2015 року катастрофічно падає. Про це йдеться у дослідженні індексу публічності органів місцевого самоврядування, проведеного громадською мережею «ОПОРА».
Найнижчий рівень публічності Житомира був зафіксований у рік Майдану — 2014. Тоді загальний рівень публічності Житомира склав 43%, а виконавчих органів влади — 46%. На думку аналітиків, це пов’язано із подіями у країні.
Вже у 2015 році рівень публічності значно зріс. На думку політичного аналітика Миколи Сергієнка, таке зростання сталося через «показову» публічність новобраної влади.
«В перший післямаданний рік влада на всіх рівнях намагалася показати свою відмінність від режиму Януковича, часто-густо навмисне демонструючи свою публічність та відкритість. У такий спосіб влада на перших порах нібито намагалася виправдвти довіру своїх виборців», – сказав аналітик.
У 2015 році рівень публічності Житомира сягав 53%, а органів влади — 68%. У минулому, 2017 року, публічність міста лишилася майже на тому ж місці. Вона зросла лише на відсоток. А ось рівень публічності виконавчих органів влади протягом останніх трьох років продовжує катастрофічно падати. З 2015 по 2018 рік він понизився на 18%.
«На мою думку, намагання сподобатися і продемонструвати свою доступність у влади минуло. Сьогодні з’явилося багато інструментів, які допомагають простежити за статками чиновників. А кому потрібно, щоб кожен житомирянин міг напряму спитати про те, звідки вони, ті статки, взялися?», – переконаний Микола Сергієнко.
До слова, впродовж лютого-квітня 2018 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк проводилося п’яте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Дослідження передбачало подання та опрацювання відповідей на інформаційні запити, аналіз контенту офіційних веб-сайтів та друкованих видань муніципалітетів, моніторингові візити та безпосереднє спостереження за роботою органів та посадових осіб місцевого самоврядування, опрацювання місцевих нормативно-правових актів.
Нагадаємо, що міський голова Житомира потрапив до рейтингу мерів-інноваторів через літеру «Ж» та валідатори. Щоправда, здобути перемогу йому не вдалося.