Результати фінансового аналізу діяльності чотирьох комунальних підприємств обласної ради, які допустили системні збитки, будуть представлені громаді. Про це під час прес-конференції 7 лютого повідомив перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко.
За його словами, в області є близько 140 комунальних установ і підприємств. Це все власність громади області, й громада має чітко розуміти, чим займається підприємство, що робить, на що витрачає, як заробляє.
«Персональна дані людей нас не цікавлять. Є розпорядники персональних даних, вони їх повинні зберігати, і нам вони не потрібні. Нам потрібен аналіз роботи підприємств. Персональні дані працівників, згідно з дорученням, ми не вимагаємо. Нам потрібні бухгалтерські дані. Коли люди саботують цей процес, то мова іде про те, що там є що приховувати. Я нікого не звинувачую», – сказав Сергій Крамаренко.
Чотири підприємства обласної ради допустили збитки упродовж ІІ та ІІІ кварталів, про що прозвітували на бюджетній комісії. По цих чотирьох підприємствах перший заступник голови обласної ради підписав доручення з метою розібратися в причинах цих збитків. Документом передбачено надання раднику голови обласної ради баз даних чотирьох підприємств. А саме: КП «Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції», КП «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші», КП «Облархпроект», КП «Обласний лікувально-оздоровчий реабілітаційний центр «Полісся».
«Аналіз фінансової звітності та економічної діяльності по цих підприємствах триває. Діяльність комунальних підприємств являється відкритою. Одне комунальне підприємство не має жодного бажання, щоб його діяльність була презентована громаді. Це лікувальний санаторій «Дениші», – прокоментував перший заступник голови обласної ради.
Нагадаємо, “Я не хочу бути гробарем комунального підприємства”, – директор “Облагростандарту”. У обласній раді сказали, коли оголосять конкурс на директора бази спецмедпостачання.