Кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока вважає неприпустимим віддавати землю, яка територіально належить Зарічанам, місту Житомиру. За його словами, Зарічанська сільська рада бореться із Житомирською міською радою за свої землі вже шостий рік.
“Протягом кількох років ведемо боротьбу за нашу землю. Ще у 2010 році сільська рада направила лист до науково-дослідного і проектного інституту містобудування щодо меж села. Тоді, під час попереднього громадського обговорення генерального плану м. Житомира, було виявлено, що частина територій села планує використовувати місто”, – розповів депутат Зарічанської сільської ради, кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока.
Генеральний план Житомира, розроблений ДНПІ проектування міст “Діпромісто”, абсолютно не враховував генплан села Зарічан. У тому ж 2010 році розробники генерального плану Зарічан звернулися із відповідним листом до розробника генплану міста Житомира.
Тривале листування з усіма учасниками конфлікту так і не вирішило проблеми, поки депутати Зарічанської сільської ради не звернулися у серпні 2015 року до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. У жовтні сільрада отримала відповідь з уряду. У листі за підписом заступника міністра Абрамовського йдеться про те, що під час розробки генерального плану міста Житомира права жителів Зарічан справді було порушено. Зокрема, у Мінрегіонбуді стверджують, що “всі графічні матеріали генерального плану міста Житомира ретельно приховуються. Текстова частина також не оприлюднена”. Крім того, наголошують у міністерстві, Житомирська міська рада не надала жодних протоколів узгоджень. Останні, згідно з чинним законодавством, мають бути обов’язково підписані із адміністративними одиницями, з якими сусідить місто. Про відсутність будь-якого переговорного процесу з приводу прилеглих територій говорять і безпосередньо у Зарічанській сільській раді.
Тим часом, генеральний план Житомира мають затверджувати вже 30 листопада на сесії міської ради.
“Сьогодні на території об’єднаної територіальної громади люди не можуть отримати земельної ділянки. Під час зустрічей із виборцями майже у кожному населеному пункті люди озвучують цю проблему. У сільських радах їм відповідають як під копірку: “Немає вільної землі”. А тут ні за що ні про що ми маємо віддати свою землю Житомиру”, – каже Віталій Сорока.
Окрім цього, після створення об’єднаної територіальної громади, стверджує кандидат на посаду голови Станишівської ОТГ, бюджет формуватиметься самостійно. А отже, ці землі можна було би, наприклад, дати в оренду інвесторам і наповнювати “казну” ОТГ. Адже у поле зору міста потрапили “найбільш ласі” шматки зарічанської землі.
“Поки мова йде тільки про землі Зарічан. Але я переконаний, що майже всі прилеглі до обласного центру населені пункти потрапили у сферу інтересу міста. Така сама ситуація зі Слободою-Сельцем, Станишівкою тощо”, – каже Віталій Сорока.
Нагадаємо, ще одному депутату віддадуть кілька тисяч гектарів мисливських угідь у Малині. Скандал у Зарічанах: депутати не дозволили продати земельну ділянку за безцінь.