Кіберфахівці СБУ викрили махінації із нерухомістю, що належить Міністерству освіти і науки України та одному із вищих навчальних закладів Житомира. Державний реєстратор незаконно втрутився у реєстр речових прав і вивів із держвласності об’єкт нерухомого майна. Це комплекс у центрі міста площею 1200 квадратних метрів, а орієнтовна вартість його ‒ майже 9 мільйонів гривень. Про це повідомив пресцентр СБ України в Житомирській області.
За даними СБУ, зловмисником виявився державний реєстратор однієї з сільських рад Житомирської області. Як встановило досудове розслідування, у 2019 році чиновник (нині вже колишній) несанкціоновано вніс зміни у Реєстр речових прав на нерухоме майно,
На підставі підроблених документів зловмисник незаконно відчужив майновий комплекс на користь фізичної особи. А потім це майно було перереєстровано на місцеву комерційну структуру.
“За матеріалами СБУ колишньому державному реєстратору повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) та ч. 1 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Перевіряється інформація про можливу причетність фігуранта справи до інших оборудок із державним і комунальним майном.
Наразі ухвалою Господарського суду Житомирської області на майновий комплекс накладено арешт”, – йдеться у повідомдленні.
На підставі матеріалів СБУ Житомирська обласна прокуратура звернулася до суду в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та державного вишу з приводу скасування незаконних дій держреєстратора і повернення об’єкта нерухомого майна у державну власність.
Документування оборудки проводили співробітники Управління СБ України у Житомирській області спільно зі слідчим управлінням ГУНП у регіоні під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури.
Нагадаємо, бізнесмен незаконно орендував у агротехнікума 68 га землі вартістю 12 млн грн. Керівники незаконно «списували» та вивозили обладнання із заводу на Житомирщині.