У річці Тетерів, яка є єдиним джерелом централізованого водопостачання для Житомира, щороку зростає кількість амонію. Про це розповіла начальниця контрольно-вимірювальної лабораторії КП «Житомирводоканал» Олена Слободенюк.
“Ми систематично моніторимо якість води у Відсічному та Денишівському водосховищах. Щойно помічаємо якісь проблеми на Денишівському — розуміємо, що “завтра” стикнемося з ними у Відсічному — єдиному джерелі водопостачання житомирян. Нам одразу доводиться думати над тим, які позиції у технології очищення води посилити, щоб справитися із тією водою, яка буде “іти” на наші очисні споруди з Відсічного”, – сказала вона.
Кількість шкідливих речовин у наших річках зростає з кожним роком, що відображається і на стані самих водойм, і на людському здоров’ї.
Олена Слободенюк розповіла, як впливає життєдіяльність людини на зростання у річках такого хімічного елементу як амоній:
“Під час відлиги, сильних дощів, все, чим забруднена берегова смуга, зокрема й продукти життєдіяльності тварин та людей, змивається у річку. Коли мені хтось говорить про те, що у нас погана вода, я завжди запитую, чи замислювалися вони над тим, що, власне, самі ж люди шкодять річкам так, що нині не кожен хоче і купатися в них. Адже ні для кого не секрет, що дехто з “господарників” виводить труби зі своїх вбиралень прямо у водойми. Водночас, якщо говорити про річку Тетерів, то вона є єдиним джерелом централізованого водопостачання для Житомира. Кількість амонію у ній з кожним роком зростає, що свідчить про інтенсифікацію процесів гниття. А підвищення рівня концентрації амонію у воді може призвести і до загибелі риб, і до проблем зі здоров’ям людини за умови недостатнього її очищення”
Нагадаємо, паперова фабрика продовжує забруднювати річку на Житомирщині. На Житомирщині товариство незаконно орендувало радіоактивно забруднені землі, вартість яких сягає 100 мільйонів гривень.