Проєкт «Альтернатива є – безпечна школа», ініційований підприємицею, засновницею ГО «Житомир, зроби голосніше» Людмилою Зубко у Житомирі місяць тому, вже допоміг розпочати підготовку до безпечного початку навчального року у декількох школах у місті. На підставі отриманого досвіду Людмила Зубко стверджує, що для безпечного навчання потрібні відносно невеликі, як для міста, кошти. Про це вона пише у блозі на LB.ua.
Проєкт «Альтернатива є – безпечна школа» розпочався у Житомирі у липні з проведення ретельного аудиту пілотного навчального закладу – Житомирської школи «Сяйво». Аудит здійснювали фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним. Вони ж згодом розробили «Протоколи роботи загальноосвітніх навчальних закладів на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією Covid-19», які було передано до МОЗ.
За даними команди Людмили Зубко, на обладнання школи «Сяйво», у якій навчається 335 учнів, було витрачено 332 тисячі гривень.
«Чим більша школа, тим меншими будуть витрати на одну дитину, тому що інфекційна безпека працює із захистом приміщень», – пояснює ініціаторка проєкту «Альтернатива є – безпечна школа».
Загальна ж сума, необхідна для обладнання кожної з 41 школи міста, становить близько 12 млн гривень.
«Децентралізація останніх років суттєво збільшила бюджети українських міст. Станом на серпень на казначейських та депозитних рахунках Житомирської міськради лежить 101 млн грн. Треба розуміти, що це кошти не міських чиновників, а платників податків. Ми усі платимо податки і маємо право вимагати від міської влади направити наші кошти на безпеку наших дітей, щоб вони здобували освіту у належних умовах», – пише Зубко.
За її словами, приєднатися до проєкту можуть й інші школи. Для цього треба заповнити універсальний чекліст, що розміщений на сайті https://zubko.com.ua/.
Людмила Зубко закликає батьківські комітети та вчителів заповнювати ці чеклісти, та на підставі отриманих рекомендацій фахівців-епідеміологів вимагати від влади облаштування безпечного навчального простору для дітей та вчителів.
«Показове переукладання асфальту напередодні місцевих виборів може зачекати, у пріоритеті зараз – безпека та освіта для дітей», – наголошує Людмила Зубко.