Ціни на газобетон– це ще півбіди. При будівництві будинку з цього матеріалу також варто враховувати і ціну на роботи по кладці газоблоку. В Україні за станом на вересень 2021-го року вони становлять від 600 до 1000 грн за кубометр.
Чому така велика різниця? Все залежить від кваліфікації будівельників і від того, чи буде працювати бригада або індивідуальні будівельники. Якщо Ви хочете заощадити, наймайте індивідуальних будівельників. Вони не працюють на велику компанію з надання послуг, а самі на себе. Тому і ціна на їхні послуги нижче – немає націнки посередника.
Від чого ще залежить вартість кладки стін з газоблоку?
На першому місці – якість. А якість засноване на кваліфікації будівельника. Чим більше його досвід роботи, чим багатше портфоліо і чим більш розвинутф навички, тим дорожче. Новачки можуть брати всього 450-500 грн за кладку кубометра стінового газоблоку.
І ми не дарма підкреслили, що мова йде саме про стеновий блок. Тому що на кладку перегородочного матеріалу – окремий прайс. Кладка кубометра газобетону розміром 75х200х600 мм, 100х200х600 мм і 150х200х600 мм коштує приблизно 300 гривень. І тут розрахунок йде не за кубометр, а за квадратний метр!
Розчин кладки теж має значення
Дійсно, якщо класти матеріал на простий цементно-піщаний розчин, вартість буде нижче. Клейовий розчин для газоблокукоштує дорожче, так як має особливий склад. Але тут є і своя перевага. Якщо класти газобетон на вузькоспеціалізований клей, товщина швів вийде всього 2-3 мм. У випадку з цементним розчином, у Вас навряд чи вийдуть такі тонкі шви. Тобто, і витрата цементного розчину буде вище, ніж клейового. А ще врахуйте, що ця суміш більш рясно вбирається в пори газобетонного блоку. Це ще більше збільшує витрату суміші. У підсумку, будівельники, які вибрали цементно-піщану суміш, в результаті ще й переплатять.
Вартість газоблоку
Цей показник ніяк не впливає на вартість робіт по кладці. Так що не переживайте. Якщо звернути увагу на ціну на сам матеріал, то цей показник залежить від 3-х показників:
- Сезон (будівельний або період затишшя).
- Розміри і вага матеріалу (чим більше і важче блок, тим він дорожчий).
- Виробник і магазин, який продає матеріал.
Найбільші скачки ціни з’являються в результаті впливу 1-го фактора зі списку. Наприклад, на початку весни газобетон може коштувати на 20-25% дорожче, ніж в кінці осені. В кінці будівельного сезону починається розпродаж газобетону з вигідними знижками.