Протягом останніх років відпочинок на берегах річок області супроводжується виявленням великої кількості мертвої риби. Спеціалісти регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби після дослідження даних зразків зробили висновок, що загибель сталася від задухи. Про це повідомила прес-служба регіональної лабораторії.
Один з останніх випадків відмічено в кінці липня на річці Тетерів в районі паперової фабрики. Але масовий мор риби спостерігався і в річках Гуйва та Случ. Зокрема, влітку, коли найбільше відпочиваючих. До лабораторії інспектори служби з рибоохорони неодноразово протягом 2015 – 2017 років доставляли мертву рибу та зразки води з водойм, де спостерігалась загибель риби. Спеціалісти лабораторії після дослідження зразків прийшли до висновку, що загибель сталася від задухи (асфіксії), тобто браку кисню розчиненого у воді.
«За нормальних кліматичних та природних умов у воді наявна достатня кількість для нормального розвитку та функціонування усіх організмів, які населяють водойму. Проте, кілька останніх років протягом літніх місяців надзвичайно спекотна погода, недостатня кількість дощів. За таких умов проходить надзвичайно швидкий розвиток одноклітинних водоростей, які за нормальних умов є харчем для зоопланктону (рачки дафнії та циклопи), який у свою чергу з’їдається рибами. При надто бурхливому розвитку цих синьо-зелених і зелених водоростей спостерігається так зване “цвітіння води”. Дані організми швидко і багато розвиваються, їх не встигають споживати вищі організми. Надлишок їх гине і гниє у водоймі, зв’язуючи при цьому розчинений кисень. Недостатній рівень атмосферних опадів спричинюють обміління водойм без притоку свіжої збагаченої киснем води, що в свою чергу погіршує становище. За дефіциту кисню риба збирається у зграї в поверхневому шарі води, заковтує повітря. Зябра хворих риб білуваті, набряклі. Риба стає млявою, погано поїдає корм. Ослабла риба зноситься вітром до берегів, де і гине», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у річку Случ потрапляють нечистоти. Зупинилася фабрика, яка очищали каналізаційні стоки від населення. Близько сотні жителів Баранівки вийшли 7 червня під стіни Кабінету Міністрів України з вимогою вжити невідкладних заходів для врегулювання екологічної катастрофи на річках Случ та Хомора.