На Житомирщині депутати організували підпільний «лісовий» бізнес. Окрім обранців, до складу групи входили ще сім громадян. Діяльність їх полягала не тільки у незаконній порубці деревини, але й у підготовці повного пакету документів для її легалізації та подальшої реалізації. Сума збитків від їх діяльності становить понад 3 мільйони гривень. Кримінальне провадження завершено та направлено до суду. Про це повідомила прес-служба Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Під час проведення досудового розслідування співробітники управління захисту економіки (УЗЕ) в Житомирській області ДЗЕ Нацполіції та обласної прокуратури встановили участь та роль кожного учасника у злочинній схемі.
«Так, незаконну діяльність організував депутат однієї з місцевих рад Олевського району, який також керував комерційною структурою. До «схеми» залучив працівників підконтрольного йому товариства, а також іншого місцевого депутата та працівників лісгоспів. Аби приховати незаконні порубки лісу, лісники вносили до документів недостовірну інформацію про реальну кількість деревини. Легалізували лісоматеріали шляхом підробки первинної документації та придбанням її в інших суб’єктів господарювання, а потім, використовуючи їх, отримували сертифікати на походження лісопродукції. Гроші, одержані від незаконної діяльності, учасники групи легалізували через придбання різного майна та товарів», – йдеться у повідомленні.
Сума збитків, завданих державі, становить 3,2 мільйони гривень. На даний час оперативники УЗЕ в Житомирській області Нацполіції та слідчі обласної прокуратури забезпечили відшкодування завданих збитків в повному обсязі. Матеріали кримінальних проваджень з обвинувальними актами відносно депутатів місцевих рад, які організували незаконні оборудки з лісом, а також інших учасників групи скеровано до суду. Їх звинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. ч. 2, 3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ст. 246 (Незаконна порубка лісу), ч. 3 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України. Одному із організаторів обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 145 тисяч гривень застави, іншим учасникам – домашній арешт.
Нагадаємо, депутат за змовою з лісівниками вирізав лісу на понад 3 мільйона. Лісівники розповіли, чому не задоволені новими санітарними правилами.