Територіальні структурні підрозділи Житомирського обласного лабораторного центру протягом травня – червня відібрали та дослідили 72 проби води за показниками якості та безпечності з поверхневих водойм, що використовуються населенням з метою відпочинку. З них – 18 не відповідали нормативам. Про це повідомила прес-служба Держсанепідслужби Житомирської області.
«Серед досліджених проб води виявлено 18 зразків, що не відповідали встановленим санітарним нормативам, зокрема, у річці Гуйві на території міста Андрушівки, у ставках «Шандора», «Шкіроб’єднання», «Рафінадний завод» в місті Бердичеві, в річці Тетереві у межах міста Коростишева та в межах міста Радомишля», – йдеться у повідомленні.
Також не відповідає нормативам вода у річці Уборті в межах Олевського та Ємільчинського районів та в річці Ірші в межах міста Малина.
«Внаслідок надзвичайної ситуації техногенного характеру на річках Хомора та Случ в межах Баранівського на Новоград-Волинського районів якість води значно погіршилась у порівнянні з середньостатистичними багаторічними спостереженнями за вмістом заліза, рівнями хімічного та біологічного споживання кисню, розчиненого кисню, бактеріологічними показниками. Така вода є небезпечною для використання її з рекреаційною метою», – наголосили у прес-службі.
Водночас фахівці виявили значну кількість водойм, які населення активно використовує для відпочинку, в яких вода відповідає санітарним нормам.
«Це – колишній піщаний кар’єр Житомирського заводу силікатних виробів у селі Слободі Селецькій, озеро «Мельком» в селі Сонячному в Житомирському районі, озера біля сіл Великі Кошарища в Коростишівському районі, «Блакитне озеро» в Овруцькому районі, річки Тетерів в межах Чуднівського району та міста Житомира, річка Жерев у селищі Лугинах, Гнилоп’ять в місті Бердичеві, Візня в Малинському районі», – поінформували у прес-службі.
Фахівці обласного лабораторного центру продовжують моніторинг якості води в області.
Нагадаємо, “Понінківська картонно-паперова фабрика, яка забруднила річку Хомору, почала її очищувати.