Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та його територіальні підрозділи протягом минулого року провели обстеження 217 зразків харчових продуктів та взяли понад 2 тис. змивів з метою з’ясування якості харчування хворих та санітарного стану харчоблоків лікарень. Про це повідомили у ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Незадовільний санітарний стан виявили у 16 лікарнях. А в чотирьох медичних закладах виявили недокладання страв в харчоблоках та буфетах.
«Протягом минулого року фахівці центру обстежили 31 лікувально-профілактичний заклад, під час цих обстежень відібрали для досліджень 217 зразків харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, 182 за бактеріологічними показниками, 92 за радіологічними та взяли 2 тис. 278 бактеріологічних змивів. З усієї кількості зразків, що досліджували 6 не відповідали вимогам нормативної документації за санітарно-хімічними показниками. З усієї кількості взятих змивів виявили 76 позитивних, що свідчить про незадовільне санітарне утримання приміщень харчоблоків та буфетів-роздаткових. Усі відхилення, які виявили стосувалися виконання натуральних норм за калорійністю І-ІІІ страв. В чотирьох випадках виявлені недокладення від 4% до 15%. Такі страви виявили у Коростишівській та Андрушівській центральних районних лікарнях. У двох випадках калорійність страв була вища від нормативних значень, а саме в Лугинській ЦРЛ калорійність ІІІ страви вища на 11% та Ружинській ЦРЛ калорійність супу вища на 12%. Позитивні змиви, як показник незадовільного санітарного стану лікарні, виявили в Андрушівській, Ружинській, Попільнянській, Лугинській, Хорошівській, Коростенській міській та районній, Коростишівській, Брусилівській, Овруцькій, Словечанській, Народицькій, Пулинській лікарнях, а також в обласному госпіталі ветеранів війни, обласному онкодиспансері та дитячій обласній лікарні», – йдеться у повідомленні.
До слова, зазначені вище результати досліджень свідчать, що в медичних закладах області харчування хворих в основному на належному рівні. Хоча є проблеми з асортиментом страв та харчових продуктів, що є в лікарнях області для харчування хворих.
Нагадаємо, що співробітники Служби безпеки України виявили, що до садочків і лікарень міста постачали м’ясо, начинене хімією. В управлінні освіти запевнили, що все м’ясо, яке постачається до дитсадків, перевіряє держпродспоживслужба. У Житомирській міськраді сумніваються, що м’ясо із хімікатами у садочках було погане. Батьки зможуть контролювати харчування дітей у садочках та школах онлайн.