За результатами лабораторних перевірок стало відомо, в якому районі області найчистіша вода. Усього в минулому році було взято 12423 проб для визначення якості води централізованого водопостачання. Про це повідомила прес-служба Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України.
За інформацією прес-служби, найбільше проб, що не відповідають вимогам і мають завищені показники кількості мікроорганізмів, зафіксовано у Любарському районі – 47 проб. У Андрушівському, Коростишівському та Радомишльському районах проб, які не відповідають вимогам, не зафіксували.
Гірша ситуація у власників приватних водогонів. Працівники лабораторії взяли 1334 проби на мікробіологічні показники. У Олевському районі 180 проб не відповідають вимогам. Найкращий показник по цих дослідженнях у Народицькому районі – позитивні лише чотири проби.
У дослідженнях якості питної води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками найкраща вода виявилася у Малинському та Черняхівському районах, найгірша – у Любарському районі.
Найчистіша вода з приватних водогонів, з точки зору хімічних домішок, зафіксована у Народицькому районі, найбрудніша – у Баранівському.
Нагадаємо, вода у кранах житомирян придатна лише для технічних цілей. У Житомирі за словами начальника цеху водогону, вода має присмак і запах, але для здоров’я – абсолютно безпечна. Вода у річках Случ та Хомора найдзвичайно токсична, – результати тестування