Протягом травня місяця ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр” та його територіальні підрозділи здійснили моніторингові дослідження води відкритих водойм у місцях масового відпочинку населення області з метою з’ясування придатності водних об’єктів до рекреаційного та оздоровчого використання. Купатися небезпечно у деяких водоймах Новоград-Волинського, Баранівського, Коростишівського, Ємільчинського, Коростенського та Лугинського району. Про це повідомили у лабораторному центрі.
“За результатами проведених досліджень вода не відповідає за санітарно-хімічними показниками у Народицькому районі – р.Уж (смт. Народичі); Коростишівському – р.Тетерів, озеро №1 (м.Коростишів); Олевському – р.Уборть, р. Перга, ставки і озера (с.Кишин, с.Кам’янка, с. Журбовичі, Стовпинка, с. Хмелівка, с. Новоозерянка, смт.Дружба); Ємільчинському – р. Уборть, ставки (с.Куліші, с. Бастова Рудня, с. Бараші, с. Симони, с. Миколаївка); Коростенському – р. Уж в межах м.Коростень; Лугинському – р. Товста та р.Жерев в межах смт.Лугини; Хорошівському – зона відпочинку в межах смт.Хорошів, р. Ірша в межах смт. Нова-Борова, смт.Іршанськ, с. Дворище, с.Гута, с. Зубринка; Андрушівському – р. Гуйва; Ружинському – р. Роставиця в межах смт.Ружин; Попільнянському – ставок с. Макарівка; Бердичівському – р. Гнилоп’ять, та ставки в межах м.Бердичів. За мікробіологічними показниками виявлені відхилення у Новоград-Волинському та Баранівському районах – р.Случ, місця масового відпочинку населення; Коростишівському – озеро №1 (м.Коростишів); Ємільчинському – р.Уборть (с.Підлуби та пляж смт Ємільчине); Коростенський – р.Уж в зоні відпочинку в м.Коростень; Лугинський – р.Товста та р.Жерев (смт.Лугини)”, – йдеться у повідомленні.
Відповідає вимогам санітарних норм:
- у Житомирському районі – дорослий та дитячий пляжі на р.Тетерів в Гідропарку, колишні кар’єри силікатного заводу с. Слобода-Селець, кар’єр пров. Комунальний в районі Польової, кар’єр по вул. Миру на Богунії, озеро “Мельком” в с. Сонячне;
- Малинському районі – р.Ірша в місці відпочинку, р.Візня (с. Ворсівка);
- Радомишльському – р. Мика та р. Тетерів в місцях відпочинку (м.Радомишль);
- Романівському – р.Лісна (смт.Романів) та р. Случ (смт. Миропіль);
- Любарському – місця масового купання та відпочинку на р. Случ (смт. Любар та с. Нова Чортория);
- Чуднівському – р. Тетерів дорослий та дитячий пляжі (м.Чуднів);
- Овруцькому – урочище “Глибоке озеро”, р.Норинь;
- Черняхівському – р.Очеретянка (смт.Черняхів) та р.Бистріївка (смт.Головино);
- Брусилівському – став “Тихі верби”, р. Здвиж (смт.Брусилів), Водотийське водосховище;
- Пулинському – кар’єр та став цегельного заводу (смт.Пулини).
До слова, різке зростання деяких показників води свідчить про забруднення водойми органічними сполуками і вимагає застосування відповідних заходів для її очистки. Збільшення хімічного споживання кисню у воді, як правило, є наслідком забруднення її побутовими, промисловими та сільськогосподарськими стоками, що свідчить про неефективну роботу очисних споруд, а перевищення індексу кишкової палички – про неякісну або повну відсутність дезінфекції каналізаційних стоків. У воді, де виявлено перевищення вмісту хімічних речовин, фахівці лабораторного центру купатись не рекомендують. Особливо це стосується осіб із захворюваннями шкіри, або схильних до алергічних реакцій. А у воді, в якій виявлені перевищення за мікробіологічними показниками, купатися взагалі небезпечно, так як в даному випадку є висока ймовірність захворіти на інфекційні хвороби.
Нагадаємо, що без попереджень та з відеокамерами в області перевірятимуть якість харчових продуктів. Моніторинг якості води у Случі та Хоморі проводиться щоденно – результати невтішні.