В області з початку року фахівці лабораторного центру провели майже 640 вимірів рівня шуму. З них виявили перевищення допустимих норм у 93 контрольних точках. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
“За результатами моніторингу об’єктів довкілля впродовж 6 місяців було проведено 639 вимірів, встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму – в 93 точках. Зокрема на території житлової забудови: в Коростенському районі – 4, Новоград-Волинському районі – 19, Пулинському районі – 4, в Малинському районі – 1, м. Житомир – 5; на виробництві – 60 відхилень по області. Найбільш значні перевищення рівнів шуму спостерігаються на транспортних магістралях та на виробництві”, – йдеться у повідомленні.
До слова, шум – одна з форм фізичного забруднення навколишнього середовища. Під шумом розуміють сукупність звуків різної інтенсивності та частоти, які хаотично змінюються в часі, заважають сприйняттю і переробці інформації і призводять до порушень здоров’я людини. Інтенсивність шумового забрудення вимірюється в децибелах (дБ). Нетривала дія шуму інтенсивністю до 80дБ не зашкодить людині. Відповідно до санітарних вимог гранично допустимі рівні шуму на прилеглих до житлових будинків територіях вдень – від 55 до 70 дБ, а вночі – від 45 до 65 дБ; на автомагістралях – до 80дБ; на виробництві в залежності від виконуваної роботи.
Нагадаємо, Держекоінспекція підтвердила факт забруднення Тетерева водоканалом. Радіація: де в області ростуть «найзабрудненіші» радіоцезієм гриби та ягоди.